Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valamilyen módon kaphatok...

Valamilyen módon kaphatok támogatást?

Figyelt kérdés
Falun lakunk,eddig (4évig) ingyenes busz vitte a gyerekeimet az óvodába,iskolába. Ez most megváltozott. Továbbra is van busz,de most már nem külön hanem helyijáratos és sajnos nem áll meg az iskolánál,ahol eddig igen ,és ahol kísérők várták a gyerekeket. Igy most minden nap én viszem őket a városba és hozom haza őket busszal. Ez nekem napi 4 utat jelent,így bérletet vettem,ami 14.200 Ft. Valamilyen módon,valahol ,valahogy kérhetek támogatást a bérletre?

2019. febr. 10. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott lenne a munkahelyed, akkor a munkáltatónak 86%-ot fizetnie kellene. Amúgy nem jár erre támogatás.


Amúgy nem tudom, milyen messze van a suli az "új" megállótól, de lehet pár alkalom után elengedhetnéd őket egyedül is. Önállóság fele egy nagy lépés.

2019. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég messze van, nem egy helyen kell úttesten átmenni. Szerintem a mai világban,mikor az autósok is csak rohannak,nem én féltem túl a gyerekeimet. A nagyobb 7 éves ,a kisebbik 4 éves.. te hagynál 2 ekkora gyereket egyedül csatangolni?
2019. febr. 10. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, a fene tudja. Te ismered a saját gyermekeidet, és azt, hogy a nagyobbik mennyire megbízható, mennyire tartja a szabályokat.

Én személy szerint elsős koromtól hazajártam egyedül. 1-2 hétig anya kísérgetett, (mint utóbb bevallota) egy ideig megfigyelt, látta, hogy hazamegyek, rendesen közlekedem, és ennyi. Kaptam kulcsot, irány haza. Jó, be kell vallani, Ő irodai munkaidőben dolgozott, nem tehete meg, hogy kísérgessen napközben.


Ennek ellenére mentem egyedül, és én is kereszteztem 2x 2 sávos osztottpályás főutat, meg egyszer egy kétpályást, amin BKV is járt. És ezt az ördögi Budapesten. (1 km volt a táv a térkép szerint)

Mondhatjuk, hogy ennek huszonéve, de hidd el, akkor is ugyanekkora állatok voltak az utakon. Főutakon ugyanennyi...

És a szomorú igazság hogy veled vagy nélküled is elgázolja őket egy vadállat, nem figyel attól senki jobban, mert Te fogod a kezét.


Esetleg nagyobb csoportokat alkotni? Vagy csak ők ketten mennek a falutokból oda?

2019. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár hozzáteszem, engem ilyen dolgoban mindig érettebnek tartottak a korosztályomhoz képest. (Nyilván voltak hülyeségeim nekem is, nem voltam se csudajó se mintagyerek). De a szabályokat megtartottam.


Ezt neked kell tudni, hogy mennyire csábul el a nagyobbik, belefér-e neki, hogy az úton átrohanjon, vagy akkor is tudja, hogy csak zebrán csak a zöldön, ha a túloldalt van a barátja fagyival a kezében.

2019. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam itt: [link]


"a g) és h) pontban meghatározott tanuló (gondozott) legfeljebb két kísérője (szülő vagy megbízottja) az intézmény székhelye és a tanuló (gondozott) lakóhelye közötti utazás során, ha az intézmény igazolása szerint szükség van a kíséretre (az intézmény a tanuló /gondozott/ igazolványához az utazásnyilvántartó-lapot, illetve a betétlapot kiadta)"


A g) és h) pontot természetesen nem találom, de sejtem, hogy 14 éven aluli gyerekekről lehet szó. Ez egyébként 90%-os bérletet jelentene.

Egyrészt az iskolában, óvodában kellene rákérdezni, másrészt a helyi buszpályaudvaron, jegypénztárban.

2019. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!