Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utaztam egy bkv villamoson...

Utaztam egy bkv villamoson amire az volt matricázva hogy ez a villamos 50 éves. Kérdem én nem veszélyes az hogy 50 éves vázszerkezet és karosszéria elemek vannak a villamoson?

Figyelt kérdés
2019. febr. 17. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerinted a 3-as metró mennyi idős? 1969 december 31.-én indult. Azóta nem volt felújítva, csak toldozgatva-foltozgatva. A szerelvényeket nagy nehezen cserélték, de a pálya és az alagút felújítást pont a legfiatalabb szakasszal kezdték, amit 90-ben adtak át, a legrosszabb állapotban lévő középsőhöz még évekig nem nyúlnak.
2019. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a vázszerkezet meg a karosszéria az, ami "örök életű" bizonyos fokig és viszonylag igénytelen is. Míg mondjuk a gépészeti és elektromos rendszer elemeit nem árt gyakrabban cserélni.
2019. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Legális Technocol ***** válasza:
52%
Nem, ha jól karban van tartva és rendszeresen felújítják - ezzel nem szokott baj lenni a BKV-nál. Gondolom a Tatra szerelvényekről van szó - azok elég jó minőségűek is, hogy ezt a feladatot ellássák. De egyébként Züricben, Milánóban és San Fransiscoban is vannak ilyen idős villamosok, s nagyon jól szolgálnak.
2019. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Többször is teljes felújításon esett át az összes Ganz villamos. Egy eredeti ablaktábla, ülés, vagy forgóváz sincs már meg az eredetiből. A fémvázat pedig egyrészt lehet korrózióvédelemmel ellátni, másrészt a nem látható hibákat ki lehet szűrni ultrahangos repedésvizsgálóval. Ebből adódóan a kezdeti állomány nagy része már selejtezve van.

Az első válaszoló finoman szólva is téves adatot közölt.

2019. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Többször is teljes felújításon esett át az összes Ganz villamos. Egy eredeti ablaktábla, ülés, vagy forgóváz sincs már meg az eredetiből. A fémvázat pedig egyrészt lehet korrózióvédelemmel ellátni, másrészt a nem látható hibákat ki lehet szűrni ultrahangos repedésvizsgálóval. Ebből adódóan a kezdeti állomány nagy része már selejtezve van.


Az első válaszoló finoman szólva is téves adatot közölt."


Az eredeti motorok se bírták eddig, azokból is újak vannak? Vagy csak a kettes villamoson lévő modernebb villamosok kaptak új motort? Azoknak biztosan új van mert más a hangja a villamosnak.

2019. febr. 17. 18:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azoknak biztosan új van mert más a hangja a villamosnak."


A motor és a hajtás ugyanaz, a vezérlése más azoknak.

Amúgy eredeti motor sincsen már ezekben. Többször cserélték, felújították, újratekercselték már.

Ennyi évet, és futásteljesítményt az elektromos szigetelések sem bírnak ki.


A MÁV-nak saját motortekercselő üzeme van pl.


Egy vasúti jármű nem személyautó, hogy 15 év alatt átrohad és gazdaságtalan hozzányúlni. Itt főjavításokkor m2-es táblákban cserélik a lemezelést, burkolatokat ha kell. Szenvednek baleseteket, újralemezelik.

Eredeti vázalkatrészek már csak töredék mennyiségben vannak bennük.


Amúgy Svájcban vannak 80 éves üzemelő mozdonyok is, folyamatosan karbantartva, megfelelő időben !!!) főjavítva, modernizálva szinte örök életűek.

2019. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő karbantartás mellett könnyen kiszűrhetők a veszélyesen elgyengült elemek és gazdaságosan javíthatók. Szóval önmagában az életkor aligha okoz veszélyt.
2019. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#1 rosszul tudja, a 3-as metrót 1976. december 31-én adták át. A 2-es metrót 1970. április 1-jén adták át, de azt azóta teljesen felújították.
2019. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"#1 rosszul tudja, a 3-as metrót 1976. december 31-én adták át.

Valóban 1979 december 31.-én adták át az első szakaszt, viszont az utolsó szakaszt tényleg 1990-ben adták át.

2019. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
1990? Az még szinte új. Nem értem miért ott kezdték a felújítást. Ott biztos könnyebb volt mert jó állapotban volt még minden csak pár dolgot kellett cserélni.
2019. febr. 17. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!