Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha holnaptól van érvényes bkv...

Ha holnaptól van érvényes bkv bérletem, akkor ma megbüntethet az ellenőr?

Figyelt kérdés
Véletlen a holnapi dátumot nyomtam meg a mai helyett.

2019. febr. 19. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. A metrós bejárati őrök nem nézik a kezdőnapot, néha a végét sem, de az ellenőr meg fog büntetni.
2019. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem nézik a kezdőnapot, mert a lejárat ráadásul jó vastag fekete lóbetűkkel van, elvonja a tekintetet. És ha még fejben össze is adja a napokat, egy nap miatt stimmelni fog h kb egy havi. Úgy értem h mutatsz egy július 28-ig érvényes bérletet, az nyilván jó eséllyel fel fog tűnni, de hogy most a március 20-ig érvényes bérlet nem 19-étől érvényes hanem 20-ától, az nem.
2019. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megbüntethet. Ha nem akarsz izgulni, akkor vegyél egy napijegyet mára.

Vagy ha csak keveset utazol, akkor annyi jegyet, amennyi kell.

Büntetni természetesen büntethet. Az a tapasztalatom, hogy ha nem kekeckednek vele, akkor nem akarnak mindenáron büntetni. Ha látják az előző szelvényt, s az újat is, előfordulhat, hogy csak szól.


A metró bejáratánál általában nem ellenőrök vannak, de mindegy, hogy mi.

Annyira nem figyelnek, hogy nem is olyan régen bő három héten át mutattam az előző havit. Akkor lepődtem csak meg, amikor a villamoson szóltak, hogy amit mutatok, rég lejárt. Az érvényes ott lapult a pénztárcámban, csak elfelejtettem kicserélni a tokban.

2019. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
S ha van nálam jegy is, de nincs kilyukasztva éppen?
2019. febr. 19. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Az sem érvényes
2019. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Te tényleg ilyen sötét vagy, kérdező?
2019. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nos megtudtam hazafelé a központi irodából, hogy ha előre szól egy nappal, akkor 500ft visszajár, viszont ha tegnap már lejárt, akkor 500ftot levon és további 500-at minden nap, így jön ki a 9500 egy hónapra.


Szomorúan konstatáltam, hogy az előző hozzászóló provokált.

Természetesen bejelentettem a fővárosi jegyvizsgáló bizottságnál és megvizsgálják a jegyét majd és felnyomják neki oda, ahol már nem kellemes egy hétfő délután, hogy ne induljon jól a napja, mivel lesőtétezett, így az ő jegye is sötét helyen lesz! Pont

2019. febr. 19. 20:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Tehát szerinted nekem délután indul a napom? Tévedés, ráadásul nem hogy nem a fővárosban, de még csak nem is Magyarisztánban lakom. ;)

Ettől még a tények nem változnak: ha hozzád képest minden világosabb, akkor...

2019. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, a lényeg,hogy lepontozhattalak, mert rossz napom van.
2019. febr. 19. 20:47
 10/12 A kérdező kommentje:
A párommal is sikerült összevesznem.
2019. febr. 19. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!