Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen drága a BKK/BKV jegy?

Miért ilyen drága a BKK/BKV jegy?

Figyelt kérdés

2019. febr. 20. 13:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Ha drágának találod a jegyet, akkor mit szólsz hozzá, mikor megtudod majd, hogy mennyibe kerülnek a pótdíjak! :-)
2019. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
46%
A szabadkőművesek miatt. Ők uralják a budapesti tömegközlekedést.
2019. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
22%
A jegyek a turistákra vannak árazva és a jegy érvényessége is szándékosan elüt a környéken megszolottól, hogy lehessen őket büntetni. Belőlük van a pénz, nem a magyarokból.
2019. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyáltalán nem drága, a 350 forint alig több, mint 1 euró. És ezért sűrű követéssel kapsz olyan járatokat, amikkel gyakorlatilag bárhová el tudsz menni a városban.
2019. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is drága, főleg ha csak 1-2 megállót utazik az ember. Sajnos az ellenőrt nem érdekli, hogy a következőné már leszálsz.

Sokkal jobb lenne valami időalapú kártyás rendszer vagy hasonló.

2019. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 D. Brasco ***** válasza:
49%
A 2-es rosszul írja.......a szabadkőműves ortodox ilumináti gyíkemberek miatt
2019. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Ha van lehetőséged megvenni a jegyet, akkor 350 forint amit drágálok amúgy, ha valamiért nincs, pl. rossz a gép, akkor a sofőrtől 450, amit már nagyon soknak tartok.

Valamint én sem értem, hogy miért ugyanannyi, hogyha 2 megállót mész mintha 20-at mennél.


Budapest környékén sem tudsz mindenhol gyalogolni sajnos, valahol muszály buszra szállnod. A XX. kerületben pedig van egy csomó olyan megalló és környék ahol több km.-es körzetben nem tudsz jegyet venni.


Az agglomerációban pedig mégtöbb. Illetve mostmár a H6-os héven bevezették, hogy nem vehetsz az ellenőrtől jegyet, ahogyan a bustokon sem. Ez itt azért szörnyű mert pl. a József Attila Telepen nincs is egyáltalán autómata, ha olyan az ellenőr hogy ezt nem hiszi el, akkor simán megbüntet!

Most menjen el az ember a másik irányba egy hév megállót, hogy jegyet vegyen?

És ha pont akkor jön az ellenőre? Meg ez különben is abszurd.


És ne mondjátok, hogy lehet bérletet os venni, mert ha havi 20* utazom csak BKV-al, akkor nekem nem éri meg, ettőlmég ugyanúgy járna a normális kiszolgálás, stb.


Visszatérve a 350 forintos jegyre, szerintem a BKK költségei a negyedéből is kijönnének, a feléből pedig már a profit is és korrekt ár lenne a szolgáltatásért, ráadasul többen vennék a jegyet.

2019. febr. 20. 13:53
 8/34 A kérdező kommentje:

Amúgy ez a 1.1 eurós magyar jegy az átlag fizetéshez képest sok.

Bécsben ugyan 2 euro egy jegy, de ott jobb is annyival a fizetés, illetve a tömegközlekedés is... Pl. tisztább és modernebb, de ez még csak 2 szempont. Lenne még sok.

Londonban 1.3 font, vagyis 1.5 euro a jegy. Az ottani átlag fizu tekintetében ez olyan mintha itthon 120 forint lenne kb.

2019. febr. 20. 14:12
 9/34 A kérdező kommentje:

#1. Igen, amúgy a büntetést is drágának találom. Ha valaki bliccel vagy fizet 8000 forintot a helyszínen, vagy 16000 forintot később.

Miért is kell 350 forint ellopásáért (ami nem valódi lopás, jogilag a bliccelés nem büntető jogi kategória) a huszonháromszorosát, meg negyvenhatszorosát kifitetni a jegynek?!

2019. febr. 20. 14:21
 10/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem is büntetést fizetsz, hanem pótdíjat. Benne van az utazási feltételekben.
2019. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!