Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen drága a BKK/BKV jegy?

Miért ilyen drága a BKK/BKV jegy?

Figyelt kérdés

2019. febr. 20. 13:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
De miért ilyen sokat?
2019. febr. 20. 14:26
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Mi nem tetszett az 1-es válaszban? Nem igaz?
2019. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
97%
Azért ilyen sok, hogy vedd meg a jegyet. Ha egyszer igénybe veszel egy szolgáltatást, akkor azt ki is kell fizetni.
2019. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

De ez nem egy olyan szolgáltatás aminek van alternatívája, nem az van hogyha nem tetszik a BKK, akkor megyek majd nem BKK-s busszal... Így különösen etikátlan ezen ilyen szinten nyerészkedni.


Ne írd, hogy autó, bicikli meg séta, mert az nem alternatíva, hanem gyökeresen más kötlekedési forma, amit a BKK megnehezít nekem. Tehát ha kizárom az életemből a BKK-t és azt mondom, hogy oké ezentúl megyek másképpen, akkor viszont fizessenek nekem Ők, mert rohadtul korlátoznak!

2019. febr. 20. 14:39
 15/34 A kérdező kommentje:
(Nem azzal korlátoznak, hogy nem velük utazom, hanem a többi közlekedési módban)
2019. febr. 20. 14:40
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Pedig azok az alternatívák, amiket felsoroltál. Gondolod, ha lenne nem BKK-s busz, azon nem kellene fizetni?

Az a szolgáltatás, hogy elvisz egyik helyről egy másikra, ennek pedig ára van, mint bármelyik másik szolgáltatásnak.

2019. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
34%
Drága, dehát ez van. Minden drága, amit megveszel, mert pénzt adsz ki érte és ez veszteség. De pénzköltés nélkül meg nem tudsz élni. Ugye ahogy bruce willis mondta, drága az élet. Ezért nem értem pl, átmész a politika rovatba, ott megy a mészárosozás meg tiborcozás, hogy "hű meg há hát hogy lehet ennyiért csinálni, ellopta az egészet, rohadjon meg". Pedig csak arról van szó, hogy ők ennyiért dolgoznak, ennyibe kerül. Drága? Drága. Miért mi nem drága, ami pénzbe kerül?
2019. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Hát pl. a Volán máris egy fokkal korektebb árakkal dolgozik.

A BKK pedig amúgy részben az adófizetők pénzéből működik... Szóval had legyen már vele bajom. Gondolom neked az is oké, hogyha 120 ezret kérnek el egy jegyért...


Én azt vallom, hogy az lopás, hogyha valaminek az értékénél a sokszorosát kérik el.

Persze az egész más hogyha Te megveszed a szomstéd 200K-s gamer székét 500K-ért, ha részedről oké... De a BKK jegy árak nem alkudhatóak.


Ja és az is büntetendő, hogyha Te eladod a biciklidet az ára többszöröséért, úgy hogy nem tájékoztatod a vevőt arról, hogy nem ér annyit. Ezt konkrétan bünteti a törvény.

2019. febr. 20. 15:09
 19/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem alapvetően nem drága.


Tény, hogy lehetne finomítani rendszeren, de ha azt nézzük, 350 forint az egy energiaital vagy egy MCDonalds kóla ára. Vagy egy sarki kocsmában egy sör.


Egyszeri összegnek nem kifizethetetlen, aki meg rendszeresen jár annak ott a havi bérlet.

2019. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%

Frászt. Kapitalizmus van, annyit kér mindenki mindenért, amennyit akar. Ha 120 ezret kérnek érte, akkor tudod mi lesz? Nem veszem meg.

Mi az hogy nem ér annyit a bringa? Mennyit? Annyit ér, amennyit a szomszéd fizet érte. Ha kifizeti ér annyit, ha nem, nem.

2019. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!