Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszbérlés sofőrrel vagy...

Buszbérlés sofőrrel vagy sofőr nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyáron szeretnénk németországba utazni többen, kb 20an lennénk. Brutál árak vannak, 300Ft/km. Kb 600.000 lenne az oda-vissza utunk. Érthető módon ez rengeteg. Tudnátok olyan buszbérlési lehetőséget, ami ennél lényegesen olcsóbb, vagy kénytelenek leszünk 2-3 kisbusszal menni? A legjobb az lenne, ha sofőr nélkül tudnánk bérelni, de igazából ha sofőrrel megyünk az sem gond. Köszi előre is a segítséget! 😊

2019. febr. 21. 06:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég voltam buszos sítúrán Kárpátalján, oda-vissza 800 km. Kb. 30-an voltunk az 50 fős buszban, és sofőrrel együtt kijött 10.000 forintból fejenként. Úgyhogy szerintem nézz még szét, vannak olcsóbb buszos cégek annál, amit néztél.
2019. febr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 20 személyes kisbuszt csak D kategóriával, GKI kártyával, és tachofráfkártyával (mert ez már tachográfköteles) lehet nemzetközi forgalomban vezetni, a járművezetőnek az 561-es rendelet szerint be kell tartania a pihenő és vezetési időket... Gondolom, egyikőtöknek sincsenek ilyen okmányai. Ez az első.

A második, hogy az ilyen 20 személyes midiket üzemeltető cégek kifejezetten nem adják bérbe a buszaikat vezető nélkül magánszemélyeknek, maximum csak olyan cégeknek, amelyeknél a megfelelő képesítéssel rendelkező járművezetők vezetik.

2019. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egy milimásodperces keresés után kapásból ezt találtam: [link]

vagyis 18 fős busznál 200 ft/km. Kicsit jobban meggondoljátok, hogy ki menjen, és ennyi. Egy nagyobb busz már nagyobb kategória akkor is, ha csak egy fővel mentek többen.

2019. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!