Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van akkor ha megbüntettek?

Mi van akkor ha megbüntettek?

Figyelt kérdés
A történet nagyvonalakban annyi, hogy tavaly két hónapig nem volt munkám, rengeteget jártam be ezidő alatt egy másik városba a munkaügyire és állásinterjúkra,de mivel nem volt annyi pénzem,így eleinte diák jegyet vettem az egész helyet,és tavaly Novemberben kétszer is megbüntettek. Januárban lett munkám,így addig nem is tudtam volna a bírságot kifizetni. (Azóta mindig felnőtt jegyet/bérletet vettem,de ha az embernek nincs munkája és pénze máshogy látja a dolgokat) és ma kijott egy végső felszólítás. Mivan akkor ha én nem fizetem be,mert hallottam olyat is hogy lekell dolgozni,és olyat is hogy ha lesz saját házam, kocsim, vagy bármi akkor raterhelik az összeget arra. Hogy büntetnek meg ilyenkor ?

2019. márc. 9. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Átadják a követelést a behajtóknak.

Van munkád, megloptad a közeledési társaságot, vállald a következményeket, fizesd be.

2019. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél tovább vársz, annál jobban nő a befizetendő összeg.Mi lenne, ha felvennéd a kapcsolatot azzal a céggel, amelyiktől kaptad a felszólítást?
2019. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

#1 egy és aki itt jár! A közlekedési szolgáltatók nem adják át behajtóknak, behajtó az egy cég, az én is lehetnék 8 általános kell hozzá , meg ismerni 7 törvényt ismerni, túl sokat mondtam, hallani róla... az is elég.


Peresíteni fogják, bíróságra megy az ügy majd a jogerős bírósági végzést ha nem lesz fellebbezés , Önálló bírósági VÉGREHAJTÓ küld levelet, majd megnézni van e jövedelmed, ha igen 33%-át tiltja, ha viszont a számládon van annyi összeg ami fedezné a tartozást akkor azt inkasszózzák. Ha nincs, akkor ingóságot vagy ingatlant foglalnak, de ha nincs egyik sem, se számla, se ingóság, se ingatlan, akkor szépen kamatozik a tartozás és egyszer majd lesz látható jövedelmed, akkor majd onnét vonják.


Helyedbe én időbe lépnék és valami hajlandóságot mutatnék, hogy nem csak bliccelni, de fizetni is akarok.


Nem kell feltétlen fiatalon tátott szájjal menni a ****erdőbe.


20/F

2019. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet ledolgozni, ez polgárjogi követelés, nem közigazgatási bírság.

A többire áll amit leírtak a többiek: évek alatt halmozódik szépen és ha lesz bármi vagyonod, viszi a behajtó.

Szépen össze lehet tolni többszázezret egy 4-5000-s közlekedési pótdíjból.

2019. márc. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!