Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a budapesti...

Patriksztár kérdése:

Hogyan működik a budapesti tömegközlekedés tájékoztató rendszere?

Figyelt kérdés

Hogyan működik az a rendszer ami bemondja a megállókat? Valami GPS alapú nyomonkövetésen alapszik vagy kihelyezett érzékelőkkel működik?

Eddig nem sikerült megfejtenem, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá.


Ha GPS-el működik akkor hogyha nincsen jel honnan tudja mi a következő megálló?

Ha pedig érzékelőkkel akkor mi van, ha terelve jár egy-egy járat?


Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 12. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
GPS és Glonass vevő van a rendszerben. Alagúton kívül tűpontos. Ha nincs jel, nem mond be semmit, a kijelzőn az utolsó érvényes megálló marad. Ha visszajön menet közben a jel, szinkronizál, de amíg ezt megteszi, könnyen bemond hülyeséget. Terelés esetén jó esetben felviszik a terelt útvonalat a rendszerbe, így alkalmazkodik a bemondó hozzá. Ha nem viszik fel, a terelt útvonalon csöndben van.
2019. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, teljesen kielégítő volt! :D

Itt agonizálunk egy kollégával ezen már egy éve.

2019. márc. 12. 08:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, de egy jelenség ezt megkérdőjelezte bennem. Valahogy az ajtónyitás is része a rendszernek nem? Sokszor van olyan, hogy 1-2-vel el vannak csúszva a bemondott megállók, vagy épp az ellentétes irány szerint mondja be őket. Első esetben nem egyszer láttam azt buszon, hogy a sofőr ajtócsukás után ismét kinyit. Ekkor a rendszer bemondja a következő megállót. Aztán megint csuk-nyit és a következő megálló bemondása történik és ezt a sofőr addig csinálja, amíg utol nem éri a bemondás a valóságot.
2019. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez régen volt így, a 2013 előtti rendszer az ajtónyitásokat számolta.
2019. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És a megállók bemondása csak egy apró szelete a rendszernek. Ezzel egyidejűleg minden járat adatait másodpercre pontosan rögzítik...


[link]


Az összes, most szolgálatot teljesítő jármű listája:


[link]


Szóval vannak finomságok, ha az embert érdekli a közlekedés.

2019. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tegnap a H5-ös hév bemondója Batthyányi tér irányába egy megállóval lemaradt :D Szépvölgyi útat elhagyva azt mondta be, hogy Batthyány tér végállomás következik, miközbe a Margit híd Budai hídfő következett :D Amikor megérkezett a Margit híd-hoz, akkor Batthyány tér végállomás, a viszontlátásra :D

1 éve a 1-es villamoson (Tátra) úgy mondta be mintha az ellenkező irányba indult volna el, majdnem leszálltam a következőnél, mert azt hittem elnéztem az oldalt :D Aztán rájöttem a bemondott Hős utca megálló nem így néz ki, a bemondó hülyült meg.

2019. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A BKK Futárt nem is ismered? Lassan 6 éve, hogy beüzemelték. Ha arra rápillantasz, elég egyértelművé válik, hogy műholdas helymeghatározás történik.


"Ha GPS-el működik akkor hogyha nincsen jel honnan tudja mi a következő megálló?"


A következő megálló az előző megállóból elég egyértelműen kijön. Az adott járat útvonala meg nyilván nem GPS-szel érkezik meg, az csak a pozíció meghatározására van.

2019. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és az út végéig nem korrigálta magát a rendszer, pedig majdnem végig mentem.
2019. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"#3 ez régen volt így, a 2013 előtti rendszer az ajtónyitásokat számolta."


Most is össze van kötve a FUTÁR és a ajtónyitás, hiszen a FUTÁR onnan fogja tudni, hogy a jármű megállt egy megállóban, hogy ajtónyitás történt.

2019. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap a H5-ös hév bemondója Batthyányi tér irányába egy megállóval lemaradt :D"


HÉV-eken és metrókon teljesen másképp működik a megállók bemondása, hiszen nincs rajtuk FUTÁR fedélzeti egység.

2019. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!