Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a budapesti...

Patriksztár kérdése:

Hogyan működik a budapesti tömegközlekedés tájékoztató rendszere?

Figyelt kérdés

Hogyan működik az a rendszer ami bemondja a megállókat? Valami GPS alapú nyomonkövetésen alapszik vagy kihelyezett érzékelőkkel működik?

Eddig nem sikerült megfejtenem, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá.


Ha GPS-el működik akkor hogyha nincsen jel honnan tudja mi a következő megálló?

Ha pedig érzékelőkkel akkor mi van, ha terelve jár egy-egy járat?


Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 12. 08:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10-es, ez mondjuk igaz :D de az 1-es villamoson van Futár, mégis visszafele mondta be a megállókat :D Van hiba a rendszerben :D #6-os és #8-as voltam, úgyhogy a #8-as utolsó válaszoló vagyok inkább utolsó előtti a váratlanul közbeékelődés miatt.
2019. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#9 Igen, most is figyeli az ajtónyitást. De olyan nincs, hogy zár-nyit és előre lép tőle a bemondás. Régen így volt, ezért ha valahol nem nyitott ajtót lemaradt, ha visszanyitott sietni kezdett. Ezt egy gombbal lehetett korrigálni, de gyakran elfelejtették.
2019. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!