Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi idő van a bérletet/jegy...

Rekasib kérdése:

Mennyi idő van a bérletet/jegyet előkeresni tömegközlekedési járműveken?

Figyelt kérdés
Egy trolivezető azért vetetett egy felesleges jegyet velem, mert nem kaptam elő szó szerint néhány másodperc alatt a bérletem... Megértem ha uncsi az életük, de ne az utasokat csesztessék ennek ellenében...

2019. márc. 15. 20:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a helyzetet. A bérleted nem volt meg időben, de pénzed hirtelen lett jegyet venni? Nekem ez nem életszerű.
2019. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Volt bérletem, a tárcámban elkallódva, mert előtte keveredtek össze a kártyáim. A kérdés még mindig él... az információs oldalukon erről semmit nem írnak, pedig legalább fél perc illene... soha nem történt még ilyen velem, de utas szemszögből ez eléggé elszomorító.
2019. márc. 16. 00:30
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Érdemes a felszállást megelőzően időben előkészíteni a jegyet vagy a bérletet. A bérletet, az utazásra jogosító igazolványt úgy kell megmutatni a járművezetőnek, hogy jól lássa azt."


Jól néznénk ki, ha minden egyes utas kapna fél percet előkeresni a bérletét, soha nem érne oda a járat a végállomásra.

2019. márc. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%

Az sem életszerű, hogy a sofőrből kallert csinálnak, és ha egy utas beleköt és eldurvul, akkor se megy a busz sehová. Az egész szitu egy vicc.

Amíg eladja a jegyet az is idő, mi van, ha mindenki jegyet vesz, akkor is áll a busz. Erre a folyamatra nem lehet menetidőt alapozni.

2019. márc. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%

Na itt a lényeg okoskák!


"Az elsőajtós felszállási rend bevezetésével a BKK elsődleges célja az utazási feltételek betartatása és a társaság jogos bevételeinek biztosítása"


Szóval nem a menetidő, meg a várakozás, a cél! Te csak várjál nyugodtan.

2019. márc. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

Emberek, nem tudom láttatok-e már BKK járaton jegyet eladó sofőrt, de kizártnak tartom, hogy gyorsabb legyen mint az, amíg a feledékeny utas előkotorja a bérletét.


- Az utas jegyet kér, leteszi az ötezrest

- Sofőr kisebb címletet kér

- Utas előkotorja az ezrest

- Sofőr rögzítőfékkel rögzíti a buszt

- Feláll, hátrafordul, leveszi a kabátot az akasztóról

- Előtúrja zsebéből a jegytömböt, másik zsebéből a visszajárót

- Kikotorássza a megfelelő visszajárót

- Pénzt, jegyet odaadja, másik pénzt elteszi

- Feláll, visszaakasztja a kabátot

- Utas közben el

- Sofőr rászól az utasra hogy lyukaszd ki a jegyet

- Utas nem figyel már

- Sofôr hátrabattyog, vagy vár, hogy legyen valami

- Végül az utastársak kapcsolnak és kezeltetik a jegyet.


Az esetek többségében rohadt lassú a jegyeladás, sokkal értelmesebb megvárni, míg előkerül a bérlet.

2019. márc. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

16-ra:

Én meg pont arra gondoltam, hogyha a pénztárca előbb előkerült, és a fizetés lezajlódott, mire a bérletet előkerítette volna, akkor az a bérlet nem is nagyon akart előkerülni.

Vagy azért, mert nem is volt a táskájában.

Vagy azért, mert valami "bibi" volt vele (pl. lejárt) és jobb volt, hogy nem is kerül elő.

Mellesleg imádom az ilyen kérdezőket, hogy hány másodperc van rá, legyen leírva a szabályzatban... Normális ember magában keresi a hibát, ha nem tudja előkeresni. Ha meg nem akarja, akkor meg ne jogászkodjon!

2019. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A buszon nem előkeresni kell a bérletet, hanem kérés nélkül felmutatni a MEGÁLLÓBAN ELŐKERESETT bérletet.


A megállóban addig keresgélhetsz, ameddig kedved tartja.

2019. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%

Tíz fokos nyirkos szélben nem szívesen tartogatom a kezemben a bérletet, mert lefagy. Az, hogy zsebre teszem, és onnan veszem elő gyorsan, mikor jön a busz, valamikor megoldható, valamikor meg nem. Sőt, a sötét megállóban nem is szívesen veszem elő. Nyilván nem minden utas akarja 30 másodpercig keresni a bérletét a táskájában, de ha néha egy-egy embernek tovább tart, azzal nincs semmi probléma.


A kérdezőnek viszont meg kéne tanulnia a sarkára állni, és attól még, hogy sürgetik, nem csinálni hülyeségeket.

2019. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
9%
#19 sőt, néha ha olyan környéken jársz nem is viszed magaddal a bérleted és amikor jön a busz szólsz, hogy otthon van, legyen szíves vigyen haza és megmutatod.
2019. márc. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!