Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van ennyire büdös a...

Miért van ennyire büdös a BKV-n, másokat nem zavar?

Figyelt kérdés

Nagyon sok az új busz, de hiába újak, gyakran ha felszállok, akár a 3-as metro pótlóra, vagy bármelyik külvárosi, belvárosi buszban, a fele belül büdös, olyan hajléktalan szagú.

Legutóbb kinyitottam az ablakot mert már hányni lehetett a büdöstől (konkrétan hajléktalanok is utaztak a buszon) erre a mellettem ülő rámszólt, hogy zárjam be mert huzatka van.

Fél órát utaztam így (siettem, mehettem volna másik busszal) majd otthon amikor lepakoltam a cuccaim észrevettem, hogy erős csövesszag van a szobámban.


.... mondom szuper. Akkor most moshatok kabátot, nadrágot, mindent, csak mert minden büdös.


Amikor vidéken vagyok például kabátot elég félévente egyszer mosni! Volánon sosincs büdös.

Titeket nem zavar a büdös a buszokon?

Nem veszi át a ruhátok a szagát?


Ha ennyire zavarná az embereket gondolom kinyitnák az ablakokat. De valamiért nem akarják, mert jujj. huzat. 15 fokos szél.... persze nyáron meg legyen legalább ennyire behűtve a busz. a légkondi meg ugyanúgy kavarja a büdöst.


2019. márc. 26. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Engem is zavar, de hiába szólsz, úgyse tesznek semmit. Az egyetlen megoldás, ha nem veszel bérletet. Ha neki nem kell, nekem miért kell? Az a baj, hogy ha csak páran csináljuk meg se érzik. Ha jelentősen csökkenne a bevételük talán felkapnák a fejüket.
2019. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem rossz a szaglásom, így nem zavar. De a virágok illatát sem érzem ám, szóval ne irigykedj, amikor élvezem, hogy fèlig üres a busz egy ápolatlan (nem feltétlenül hajléktalan!) ember miatt.
2019. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Egyeske, ez nagyon demagóg duma. Szerinted hova süllyedne a világ, ha mindenki arra való hivatkozással szegné meg a közös normákat, hogy más is megszegte? A múltkor hallottam, hogy valaki megölte a feleségét, akkor én is kinyírhatom a tiédet? Ugye milyen rosszul hangzik?
2019. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az elsőajtós felszállás jó ötlet volt amúgy. Azokon a buszokon tényleg ritkán van büdös. (egyébként pont azért vezették be, mert pl a budai járatokon gyakran utazgattak a hajléktalanok és volt h már tarthatatlan volt a helyzet)
2019. márc. 26. 12:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Mármint szerintem...
2019. márc. 26. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Hármas, itt nem erről van szó. Mi fizetünk valamiért. Egy szolgáltatásért, aminek feltételei vannak. Ebben benne van, hogy koszosan, büdösen nem szabad felszállni. Meg jegy, bérlet nélkül sem. Ha mégis engedik, hogy a feltételeket megszegjék, elnézik, nem tesznek semmit se ellene, én mire fel tartsam be? Ha megölnéd a feleségem mennél a dutyiba életed hátralévő részében. Az bűncselekmény ugyebár. Amiről szó van egyszerű szerződésszegés. De mindkét oldalról.
2019. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hozzászoktunk. Magam is úgy gondolom, hogy az emberek nem hajléktalannak születnek, legalábbis napjainkban. Hogy ők is ugyanolyan emberek, mint mi, talán különbek is voltak még szebb napjaikban.

Persze vannak züllött családban nevelkedettek is, akik ezt a létformát örökölték, de olyanok is, akik több diplomával, igen jó anyagi helyzetből csúsztak le.

Szóval, mondom ők is emberek de ezt nam azzal kellene méltányolni, hogy belakhatnak minden teret, magukkal víve a szagot, tetveket, betegségeket.

De a Tarlós Pesta módszere sem megoldás, hogy legyen büntethető az utcán élés.

Hajléktalanszálló kevés van, és ott gyakran rosszabb lenni, mint az aluljárókban, buszon stb.

Ez egy patthelyzet. A BKK/BKV magára van hagyva ebben a kérdésben.

Egy szolgáltató vállalat, nem hatóság. Nincs lehetőségük az utazásból kizárásra, ha az utas nem működik együtt. Felszólítható a büdös-koszos ember, hogy szálljon le, de nem lehet kierőszakolni.

A közteres és rendőr meg szintén emberből van. A munka kellemetlen (koszos-büdös lesz ő is), és a szerencsétlen földönfutón sem segít semmit. Ha ember akar maradni, akkor inkább nem intézkedik.

A hajléktalanszállókon az is a baj, hogy egymástól lopnak sokan. Ez érthető is, mert csak az az összes vagyonuk, ami ruha rajtuk van, meg ami a reklámszatyorban elfér. Itt egy darab kőkeményre száradt kenyérvég nagyobb kincs, mint egy belvárosi ékszerüzlet legnagyobb gyémántgyűrűje.


Sajnos sok olyan bűzös, hangoskodó emberrel találkozom kőbányán, akik nem hajléktalanok, van lakásuk, munkájuk, de csak ordítva tudnak beszélgetni, mindenkinek beszólnak, mindenkit megszólnak, isznak a járműveken, cigiznek a megállókban, csapatostul járnak mindenhová. Őket meg nevükön sem szabad nevezni, mert rasszista vagy. Pedig ezeket rendre kellene tszorítani.

2019. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Azért van büdös a nagyvárosi Buszjáratokon mivel sok féle ember megfordul rajta míg a vidéki járatokon sokkal kevesebb ember utazik (általában a helybeliek)
2019. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Látom senki nem értette az írásomat, a moderátor sem. Nem volt benne semmi szabályellenes, vagy más okból törlendő.


Senki nem mondhatja a másikra, hogy nincs közöm hozzá, nem érdekel. A hajléktalan is ember, aki nem tudja megoldani segítség nélkül az életét. Azt meg nem kap.

2019. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Néha én is érzek fura szagot egyes járműveken. A gázos buszok is furák, de némely csuklós busz is az, itt is inkább üzemanyag, olaj, stb. illatot érzek. A másik meg hogy kezd melegedni az idő, így kezd az ember verejtékezni rendesen.
2019. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!