Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőrök számára mennyire...

Buszsofőrök számára mennyire aktuálisak még az olyan kis kietlen buszmegállók amik a semmi közepén, várostáblán túl vannak? Szoktak lenni még ezeknél is felszállók?

Figyelt kérdés
az én kisvároskám határán túl is vannak olyan részek a főút mentén ami már túl van a táblán, de lehet látni hogy mélyen a földekre benyúlóan van néhány "farm" komolyan kiépített kis telekkel amúgy, szóval máig lakják, és elvétve az út szélén a semmiben egy-két táblás buszmegálló, ezekhez megy ki bármikor valaki? látok kis betonperemet és információt táblát kirakva, de eddig még ilyen helyekről soha senkit nem szedtünk föl ezekről
2019. ápr. 12. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért van ott, hogyha valaki akar fel vagy leszállhasson. Én éveken keresztül utaztam egy harminc kilométeres városközi vonalon, ami tele volt ilyen tanyasi megállókkal, és volt egy-két olyan, ahol ez alatt az idő alatt egy vagy két alkalommal volt fel vagy leszálló, mert konkrétan egyetlen tanya volt csak a közelükben.

De ha belegondolsz, fenntartási költsége nincs, legfeljebb néha cserélni a menetrendi táblát, ami meg kb. 5 perc, akkor miért ne maradjanak meg?

2019. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Én túrázóként az átlagembernél jóval többször veszem igénybe az ilyen kisforgalmú megállókat, jól tudnak ezek jönni. De ha nem én használom az ilyen megállókat, elvétve ugyan, de szoktam fel- vagy leszálló utasokkal találkozni. Sőt, egyes kifejezetten életteli tanyás vidékeken, mint például a Szeged melletti homokhátságon komoly forgalmú megállók is vannak, holott a megállóból nézve épp csak ki lehet venni néhány tanyát (= a farm magyar megfelelője). Sőt, biciklitàrolóval és mozgásérzékelős, napelemes világítással felszerelt megállót is tudok mondani hasonlóan kietlen részen.
2019. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én azon lepődtem meg hogy Dubaiban meg légkondicionált buszmegállók vannak:)
2019. ápr. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!