Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Hannoveri villamosokba nem...

A Hannoveri villamosokba nem lehetne légkondit szerelni?

Figyelt kérdés

Vidéken is több BZ motorkocsi kapott klímát, pedig azokkal sem terveznek hosszú távra, és nem is használják olyan sokan, mint a hannoveri villamost, ami egész nap fut, sokszor egymást érik benne az álló emberek.



Ha csak egy részébe tennének, az is jó lenne, mert nyáron napközben van a legnagyobb szükség, akkor elég nagy a követési idő.


Ezek bár nem újak, elég jók műszakilag, dinamikusan gyorsulnak, halkak, megbízhatóak, visszatáplálnak, még sokáig velünk lesznek szerintem.


A Combinoban sem volt klíma, mégis ki lehetett harcolni, hogy tegyenek bele, a 3-as metróval ugyanez a helyzet, szerintem abba is szerelnek utólag, mert nagy a nyomás, hogy legyen, Tarlós is utalt rá.


A Hannoveriekkel utazók miért nem gyakorolnak ilyen nyomást?


Illetve a 2-esen lévő KCSV-kba is jó lenne klíma.


2019. ápr. 16. 15:05
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
20%
Miert nem a hannoveri gyakorikerdeseken kerdezed meg ezt?!
2019. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Azért itt kérdezi, mert a hannoveri néven emlegetett TW6000 villamosról kérdez, amelyek Budapesten közlekednek 2001 óta. Újabb adag érkezett 2010-ben is.


*****************

Szerintem azért nem szerelnek bele semmit, mert eleve egy elhibázott vásárlás volt, gazdaságtalan, rossz.

Az utasok sem szeretik, mert nagyon magasan épített, a lépcsők alig megmászhatók az időseknek, babakocsival utazóknak.

Szabadulni kellene inkább ezektől.

2019. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elég sok van belőle, nehezen hiszem, hogy mondjuk 10-15 éven belül eltűnnének Bp.-ről.


Ha pedig 10 évig maradnak, már megérte a klíma.


Előbb úgy is az ICS-ket, Tátrákat váltják ki szerintem.

2019. ápr. 16. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, mennyire figyeltél, kérdező, de Budapesten eddig csak újonnan vásárolt villamosba került klíma. Sajnos míg a buszoknál megfelelő motorteljesítmény esetén megúszható a klímásítás legrosszabb esetben is egy pontszerű vázerősítéssel, addig a régebbi, klíma hordására nem előkészített villamosokon az összes tetőberendezést újra kell gondolni, magyarul át kell tervezni alaposan az egész kocsit. És ez az, amiért gondolhatod ugyan, hogy 10 év alatt megtérül az a klíma, de valójában nem biztos, hogy ez a megérzésed helyes.
2019. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Tátrákból az összeset felújítják, szerintem legalább még 20 évre terveznek velük. Nem véletlen, a lépcsőtől eltekintve legjobb villamosok Pesten
2019. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miért olyan jók a Tatra villamosok?


Miért jobb, mint a hannoveri?

2019. ápr. 16. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Tágas, jól kialakított utastér, műszakilag korához képest nagyon jó, egyszerű és mindenhol használható.
2019. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lepontozol, legalább legyen annyi gerinced, hogy odaírod az indokàt. Köszi.
2019. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utasok többségét gyermekkorában nem zavarták az asztal körül, ha nem klímás járműben utazott. Egy járművön vagy nyitható ablak, vagy Működő!!! klíma legyen. (A BKV-nál az ablak megbízhatóbban működik) A Combinókon egyik sem volt ezért tört ki -jogosan- a botrány
2019. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!