Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyt (pl. v43 -ast) vagy...

Mozdonyt (pl. v43 -ast) vagy személygépkocsit könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősömnek van jogsija személygépkocsiból és vezet is, hisz kocsival jár. Mindnek beszéltem már a mozdonyvezetésről és mind azt mondta, hogy biztos nagyon nehéz, ő biztos kisiklatná az utasokkal a vonatot.☺

Szóval mind azt mondta, hogy mozdonyt nagyon nehéz vezetni.


Én pont fordítottja vagyok. Mozdonyt szilit tudnék vezetni ,mert ugyan vezér nem vagyok de amikor 10 éve lehetett a mozdonyvezető barátommal sokat utaztam mozdonyon, sokat vezettem is,mikor már sokadjára,elég könnyű volt. 39 éves vagyok,jogsim nincs ,testvérem azt mondta,földúton próbáljam meg a vezetést, mondtam nem mert tilos. Meg mutatta a három pedált és.magyarázta melyik a kuplung,fék. Nem tudnám,én pedig az autóval mennék neki mindennek.


Viszont a mai világban nem lehetne már elhülyéskedni, hogy mozdonyvezető haver elvisz,vezethetsz is. Ma, ha megtudnák, fizetésből büntetéslevonás lenne. Ma már egy vezér sem vinne el pedig van négy vezér barát is.


Szerinted melyiket könnyebb vezetni szilit vagy szg. kocsit?



2019. ápr. 18. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mozdonyt. Nagyobb a felelősség egy mozdonyvezetőn de ott nincs olyan hogy az összes szabályt betartva vezet és ennek ellenére leszorítják az útról, hátulról belemennek, stb. Kisiklás általában nem a mozdonyvezető hibájából történhet.
2019. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Lehet magyarázni, hogy a vasúton nem kell figyelni az iránytartásra meg a pedál és a sebességváló összehangolt kezelésre, csak éppen a legnagyobb nehézségről feledkezünk el: a vonatot pontosan ott megállni, ahol kellene piszok nehéz. Bizony időről-időre még az évtizedes rutinnal rendelkezőket is megtréfálja egy-egy szituáció. És itt nem 10-20 méteres eltérésekről van szó.
2019. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Látszik , hogy sok fogalmad mégsincs a mozdonyvezetésről. Eleve a gép üzembe helyezése csöppet bonyolultabb, mint elfordítani a slusszkulcsot. De az igazi művészet tényleg nem a kontroller vagy a fékszelep tekergetése, hanem a szabályismeret. A KRESZ elbújhat a vasúti utasításrendszer mellett minden tekintetben.
2019. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az volt eleinte a nehéz, de belejöttem, hogy fázishatároknál egymás után három kapcsolót ki,aztán be. Légsűrítő>szellőző>főmegsz.k és vissza.
2019. ápr. 19. 00:47
 5/6 A kérdező kommentje:

Traxxot nem tudnék vezetni, de szilit mái napig, sok mindent megtanultam rajta.


Autóvezetés nem menne ezt belátom.

2019. ápr. 19. 00:49
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

15 éve van önvezető mozdony és még a mai napig nincs onvezeto Autó.


Ez alapján mit gondolsz ?

2019. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!