Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A csepeli HÉV-et a felszínen...

A csepeli HÉV-et a felszínen be lehet vinni a Kálvin térig?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 21:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

"Meg ahogy azt Móricka elképzeli.."


Ezt nem csak Móricka képzeli el, hanem döntéshozók komolyan felvetették, hogy a csepeli hévet villamosként bekötik a körúti villamosvonalba. Itt olvashatsz róla: [link]


Az persze már én költöttem hozzá, hogy az Üllőin beviszik a Kálvinig mert a kérdésben az szerepel, hogy el lehet-e vinni a vonalat a felszínen odáig. Arra pedig más lehetőség nem nagyon lenne, mert nem hinném, hogy a Lónyay vagy a Ráday utca lakói és éttermei kitörő örömmel fogadnának 50 méteres villamosokat az ablakuk alatt, ha egyáltalán elférnének.


De ha tovább olvastad a hozzászólásom, akkor azt is tudod, hogy szerintem is baromság ez a villamososdi, és pont azt írtam, hogy egy Budapesthez hasonló városnak nem kéne gondot okoznia építenie egy kb 2 km hosszú alagutat két állomással a Boráros tér és az Astoria között. Prágában párévente adnak át ekkora szakaszokat.

2019. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
#11-es: A politikusok nem szakemberek. A politika felülírhatja, és felül is írja sokszor a szakmai szempontokat. Sajnos. De abból semmi értelmes nem születik, ha politikai döntések születnek szakmaiak helyett. A 4-es metrónak is ez tett be. Persze használják most már, szó se róla, de abban a vonalban is sokkal több potenciál volt. Csak a politika erőszakot vett rajta.
2019. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!