Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a budapesti felüljárókról? Leginkább a Nyugati téri elbontása érdekelne.

Figyelt kérdés
Én örülök, hogy elbontják végre azt a felüljárót, nem csak azért, mert csúnya. Ezzel már egy hatalmas lépéssel közelebb kerülnénk a Lehel-Deák villamos visszaépítéséhez. Persze nem azt mondom, hogy ez most hujj de jó, pikk-pakk alatt elkészül, mert ahhoz kéne politikai akarat, meg pénz( lásd, ezért nem újítják fel idén a Flórián felüljárót.)

2019. máj. 18. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Forgalom-tehermetesítés szempontjából hótmindegy, hogy ott van-e, vagy sem, mert a 4-6 kereszteződésénél így is állandóan nagy a dugó...
2019. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerencsére ritkán járok arra. De egy dologban biztos vagyok, hogy ez egy újabb hatalmas pofon a budapesti közlekedésnek. Olvasom, hogy tanulmányok szerint ugyanakkora lesz az áteresztó képesség, de ezt nem hiszem.

Fizikai képtelenség, hogy síkbeli kereszteződés esetén, közel 2 percenkénti villamos-forgalom mellett de duguljon be a keresztirányú forgalom.

Az pedig nevetséges indok, hogy csúnya. Az, valóban. Akkor elbontjuk! Na, ez a nevetséges. 10 féle módon lehetett modern külsőt adni neki. Mindegy, okosak megint kitaláltak valamit hétfőn, kedden megszavazták, szerdán bontják. Üdv Orbánisztánban. :-)

2019. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is hülyeség elbontani. Eddig csak a kanyarodó forgalom dugult a körútnál, most a keresztező is fog.


Akkor építsünk még egy Lehet-Deák villamost. Majd a két percenként járó 4/6 közé beszúrunk keresztező villamost is, így ha valami gáz van akkor duguljon még jobban. Lehet én nem ismerem eléggé Budapestet, de mintha a Lehel és a Deák között pont ennek a tervezett villamosnak a nyomvonalán futna már egy metró is , nem ? :D


Nekem az a véleményem, hogy megint sikerült egy ordas nagy fasságot kitalálni.

2019. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Igaza van a 2.-nak.Az viszont biztos,hogy megint megy a mutyi és ez az oka.A Váci-Bajcsy kereszteződés folytatás eddig akadálytalanul kikerülte a körút kereszt forgalmát enyhe torlódásokkal.Most.hogy bevonják a körútba lámákkal minimum a Lehel térig fog érni a sor vége csúcsban.

Ki a fszom hiszi el,hogy egy eddig akadálytalanul áthaladó keresztforgalmat bekötünk egy csúcsidőben forgalmas,dugókkal teljesen blokkolt útba lámpákkal,hogy az nem lassítja le jelentősen a forgalmat.Ha a zöld és a piros közt csak 1 perc is van,akkor ez a nagy forgalom minimum egy percig torlódik.Na most mi a gyorsabb,ha várakozom a zöldre,vagy átrepülöm ezt a kereszteződést akadálytalanul?

Ha egy vezetőbe ellenállást iktatok közbe,akkor a rajta átfolyó áram csökken,de ha ezt áthidalom egy uolyan vezetővel,(ez a felüljáró) akkor a rajta átfolyó áram akadálytalanul áramlik tovább.Ez egy elemi iskolás fizika.Na most akkor Tarlós miről akar meggyőzni?Változott a fizika.

Ezt inkább felújítani kellene nem elbontani.A Nyugati téri kibocsájtott káros anyag kibocsájtás amúgy is magas.Ezzel még megnövelik és még megnövekszik a menetidő is.

Valamiben azért hasznos a fityesznek.Abban ,hogy a tüntetők nem tudják használni és így könnyebb eltávolítani őket a Nyugati térről.Szerintem ez a fő,de palástolt indok.

2019. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3as

Igazad van tényleg ott jár az M3-as metró, de tegyük fel, hogy valaki Dél-Budáról Észak-Pestre szeretne menni. Ha a villamost választja kénytelen 2x átszállni. Természetesen nem minden második ember használná ezt a szakaszt villamossal, de az egyértelmű, hogy a villamos és a metró teljesen más városrészeket fed le.

Arról ne is beszéljünk, hogy az M3-as metró felújítása alatt jelentős szerepet tölthetne be,és nem fulladnánk meg a szmogtól.

2019. máj. 18. 10:00
 6/14 anonim válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért nem lehetne a 14-es villamost a felüljárón vezetni, akár annak felújítása / teljes átépítése után?


A 14-es nincs jó helyen, átszállási kényszert szül, sok esetben 1 megállónyi távra (akik a 4-es, 6-ossal mennek utána tovább).

2019. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Bárhogyan is oldják meg a szintbeli keresztezést, az 1000%, hogy állandó lesz a dugó a körúton, a Váci és a Bajcsy-Zsilinszky úton egyaránt, valamint a 4-6-os is még hektikusabban fog járni, mint most.
2019. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" de tegyük fel, hogy valaki Dél-Budáról Észak-Pestre szeretne menni."


M4>M3


"Arról ne is beszéljünk, hogy az M3-as metró felújítása alatt jelentős szerepet tölthetne be,és nem fulladnánk meg a szmogtól."


Ha sikerült volna a metrópótló tendert normálisan megcsinálni és nem lopásra kihegyezni... akkor járhatnának csuklós CNG buszok is és nem lenne szmog.


Ahogy írták, egy felújítás után átvihető rajta a 14-es villamos és akkor a villamos is megmarad, dugó sem lesz akkora, ez miért nem jó? Bontsuk el , legyen villamos kereszt. Hát menj már ki a Hungária/Salgótarjáni út vagy a Könyves Kálmán/Kőbányai sarokra és hallgasd már meg milyen hangja van a keresztezésen áthaladó villamosnak. Ilyet akarsz a belvárosba? :D


Azt nem értem, hogy a világon mindenhol arra törekszenek: a nagy forgalmú csomópontok forgalma külön szinten egymás akadályozása nélkül keresztezze egymást. Csak mi vagyunk ilyen kretének, hogy pont ellentétesen csináljuk, lásd Nyugati tér vagy a nemrég felújított 21-es út.. :D

2019. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

A látvánnyal indolkolt mutyi gyözelme a józan ész felett.

Nem az elsö, sajnos nem is az utolsó eset.

2019. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beviz Elek ***** válasza:
58%

Szerintem úgy gyökérség ahogy van. Lebontani azért mert csúnya és más csomópontok úgyis megfogják a forgalmat nem indok, ebből a pénzből inkább másik csomópont áteresztőképességén kellene javítani hogy ne araszoljon az egész város.


Úgy gondolom, hogy nem is legfontosabb és nem is jó irányú a fejlesztés.

2019. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!