Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mást is zavar a felujított...

Mást is zavar a felujított Tátrák ajtózáró hangja?

Figyelt kérdés

A frissen felujított Budapesti Tátra villamosoknak borzalmasan idegesítő az ajtózáró "csengője".

Nem tudom, hogy a tervezésnél miért ilyen idegesítő hangú csengőt választottak, ennél bármelyik másik járművön lévő kellemesebb.

Számomra fájdalmat okoz rengeteg hang, így Budapesten legtöbbször pl egy fülessel bedugom a fülem akkor is ha nem hallgatok semmit.


De ez az ajtózáró hang kikekülhetetlen, borzalmas és fájdalmat okoz.


Egyre több helyen kap figyelmet az, hogy egyesek túl érzékenyek ingerekre, de az autisták miatt sem mindegy milyen hangok ingerek vannak.


Lehetne valamit tenni, hogy legalább a hangerejüket lejjebb vegyék, esetleg mélyebb, kelemesebb hangú ajtózárót építsenek be?



2019. ápr. 27. 23:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Erre gondolok:

[link]


Bármelyik korábbi jobb volt

Pl: [link]

2019. ápr. 27. 23:51
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Valószínűleg csak téged zavar.

Hópihe-generáció...

2019. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze az. Meg az autizmus is kitaláció. Meg a túlhallás is. Ilyen betegségek nem léteznek.
2019. ápr. 27. 23:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, engem itt a videóban mutatottak közül pl a régi jobban irritál. Engem jobban zavar a felújított hajtásnak a sípoló-vinnyogó hangja :D


A régi tatra hangját ( https://www.youtube.com/watch?v=1ITbHEc7q6o ; meg pl az itteni csengőt ) nagyon szerettem mondjuk, míg az újnál indulásnál meg megállás előtt van ugye az a magas hangos vinnyogása ( https://www.youtube.com/watch?v=WtpEDxPH1FU )


Amúgy nem hinném hogy módosítanák a hangot, nagy macera lenne

2019. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a régebbi zavar jobban. Az ajtózáró csengőnél egyébként az a jó, ha minél zavaróbb, mert így biztosan felfigyel rá az ember. Mondjuk ezt figyelembe véve nem értem, hogy miért emelték meg a frekvenciáját a hangnak, miközben köztudott, hogy az életkor előrehaladásával pont ezek a magas frekvenciák vesznek el a hallás romlásával.
2019. ápr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Persze, hozzád fognak alkalmazkodni.

Esetleg az útvonalat ne tervezzék át, hogy még a megállóig se keljen elsétálnod?


Nem tudom elképzeni, hogy mit érezhetsz mikor ilyet kitalász, hogy mert neked nem tetszik valami akkor azt hozzád fogják igazítani.

2019. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Engem határozottan az eredeti zümmer zavart jobban, Husák utolsó bosszújának tartom. :)


Az biztos, hogy ezeknek a zümmereknek olyan hangot kell kiadniuk, ami a lehető legjobban elüt a környezetük más hangjaitól. Ugyanakkor nem gondolom, hogy egy zajos városi utcán pont egy lehalkított infításjelző hang fog segíteni az autistáknak, sajnos.

2019. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is furán szól.
2019. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, nagyon magas hang, fülsértő. Nekem fájdalmat nem okoz mondjuk, de tényleg kellemetlen.
2019. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A csengő fülsértő szerintem is (de megszokható, kibírható), a szaggató (amit induláskor meg leálláskor hallasz) engem egyáltalán nem zavar (max. akkor, amikor nagyon hangos, talán akkor, mikor váltót nem állít, nem értek hozzá). Ami viszont igen, az az ajtóknak a rohadt lassú működése és a nyikorgása. Ezen javítani kéne.

(Lehet példát venni a 2003-ban készült T5C5K-król, tökéletes ajtózáró hangok és az ajtók sebességére sem lehet panasz. Csak ott meg a FUTÁR és a FOK-GYEM kijelzők összehangolása nem lett 100%-os, lásd a Móriczon, amikor az egyik kijelzőn 56-os, a másikon meg 61-es van.)

2019. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!