Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen a váltókezelői tanfolya...

Milyen a váltókezelői tanfolyam és munka valamint mit takar a MÁV álláshirdetéseinél a telepi vasúti járművezető?

Figyelt kérdés
Forgalmi utasításokat milyen szinten kell tudni ezekben a munkakörökben, ill. hány hónap az utóbbi képzés?
2019. jún. 17. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

A vasút veszélyes üzem, az ott dolgozóknak rendszeresen vizsgázni kell, és elég szigorú elvárások vannak.

Mégis, szerunted egy váltó kezelőnek mennyire kell ismerni az előírásokat?

Egy szabálytalan művelet után történhet baleset, és nem is katasztrófára kell mindjárt gondolni, csak mondjuk egy tolatás közbeni szabálytalanságra, amiből milliós kár lett...

A bakter nem egy túlképzett személy, de még tölük is megkövetelik a szabályok ismeretét, és bem elég egyszer valahogy átcsúszni a vizsgán, néhány hónap múlva ismét vizsgázni kell (minden munkakörben a vasútnál)

2019. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Én nemrég vagyok túl a váltókezelői tanfolyamon.

Nekem semmilyen előképzettségem nem volt, a tanfolyam elején zsinórban megrántottak a dogákon (kútfőből kb 65% volt a rekordom), sajnos idézve az egyik tanáromat "nem polgári iskola" tehát az nem jó ha saját szavaiddal próbálod mondjuk a szabadlátás fogalmát elmondani, mert ja azzal az elvi hibát kockáztatod.

Na engem már a csomópontom szőnyeg szélére állított a rossz jegyeim miatt hogy szedjem össze magam sat sat.

Hát az hogy idáig eljutottam sajnos bőven annak köszönhető hogy végig kipuskáztam az összes dogát/vizsgát (igen a KTI-s nagyvizsgát is).

Hát ja gyomor kell hozzá (márha nem vagy járatos ebben). A tanfolyam szerintem túl rövid ahhoz hogy egy utcáról jött ember magabiztos tudást tudjon megszerezni ennyi idő alatt.

Amúgy ha vidékről fogsz bejárni és nem vagy koleszos akkor jó ha tudod hogy piszok sok pénzed üzemanyagra fog elmenni mert vannak olyan helyzetek amit vonattal nem lehet megoldani. Pl.: Tanfolyamon vagy Pesten szerdán, csütörtökön mentori nap Pécsett, pénteken ismét ott kell legyél Pesten.

Hát nemtudom anyagilag/morálisan/mentálisan kimerítő három hónap előtt állsz röviden...

(Várj a poén még hogy nem mondhatsz csak úgy fel ha eleged van a tanfolyamból, ugyanis akkor a képzési költségeket leverik rajtad (140 ezer ha jól tudom)).

2019. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szentpap91 válasza:
49%
És akkor a tanfolyam milyen hosszú? :) meg akkor hol is van? Előző válaszólonak szól :)
2020. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én most csinálom a képzést. Nem hittem el de igaz, rengeteg a tananyag és az idő rövid a tanuláshoz. Nem ritka, hogy napi 30 oldal a tananyag. Szó szerint várják el a tudást a saját nyelvezet nem elég. A ráadás, hogy nem csak váltókezelésből áll a tananyag hanem kapsz egy átfogó ismeretet a vasút működéséről. De az oktatók is mondják, hogy azért kell ennyit tanulni, hogy hibázz a vizsgán és aztán ha nagy nehezen sikerült akkor meg felejtsd el mert sose fogod használni a vonalon. Pl.: mozdonyvezető, forgalmi szolgálattevő, tolatásvezető, fékmester és bizber. Ma ezeknek a tudásanyagát is megkövetelik de ha váltókezelő leszel akkor egyiknek a munkájába sem nyúlhatsz bele.A váltókezelő képzést ami csak a váltókezelésről szólna gyakorlattal egy hónap alatt le lehetne zavarni. E helyett minimum 3 hónap de ha nincs vasutas tapasztalatod akkor akár 6 hónapig is elhúzódik mert a "nagy vizsgákon" elkaszálnak és pótvizsgázhatsz. 3 vagy 4 pótvizsga lehetőség van. Szóval jól gondold meg ha belevágsz. Sok értelmetlen, fölösleges és erőltetett a tananyag.
2021. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!