Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyentől összefertőződhetek a...

Ilyentől összefertőződhetek a buszon/vonaton?

Figyelt kérdés
Ha egy 1-2 órás úton, nem közvetlen mellettem de valahol a közelemben valaki az egész utat végigköhögi tök meg van fázva, ablak meg nincs nyitva, akkor elkaphatom tőle a betegséget? Attól még hogy közvetlenül nem rám köhög
2019. júl. 8. 05:58
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Igen.Az a szerencsénk, hogy nem látjuk a mikron mérető fertőző baktériumokat, mert akkor mindenki leszállna...


Szerencsére felnőttkorra megedződött az immunrendszerünk, és így csak 50% az esély, hogy elkapd.


Ilynkor kellene viselni a műtősálarcot(a köhögőnek), de ez nálunk olyan snassz.

2019. júl. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Ha müködöképes immunrendszered van, akkor semmi esélyed rá.


Egyrészt a köhögös valaki lehet csak simán dohányos, de ha netán beteg lenne, akkor sem kapja el valaki, akinek normális ellenállóképessége van.


Én 25 éve járok munkába vonattal (reggel-este egy óra az út), elég sokan köhögnek, tüsszentenek, szemmel láhtatóan betegek, mégsem kaptam el soha semmit, ez idö alatt kétszer voltam beteg, az is akkor, amikor szabadságon voltunk és nyaraltunk.

2019. júl. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a cseppfertőzéssel terjedő betegségek elkaphatók bármely zárt térben, ha fertőzött ember tüsszentéssel, köhögéssel, illetve az ily módon a kezére került kórokozók révén érintéssel terjeszti a betegséget. És nem igaz az sem, hogy immunrendszer kérdése az egész: kellő mennyiségű kórokozó a terminátorokat is simán náthássá teheti.


Azonban a könnyebb lefolyású betegségek at emberi élet természetes és mindennapi részei, kellemetlenek, de nagyon nem kell tőlük tartani. És rendszeres kézmosással kapásból sokat tehetsz magad is ellenük.

2019. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!