Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a tankönyvek egy...

Egyetemen a tankönyvek egy félévre szólnak?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés mint új egyetemistaként, hogy egy tanévben hányszor kell venni tankönyvet?


Nekem a 2 logikus, mert 2 félév, más tárgyak, de kérlek erősítsétek ezt meg, jól gondolom-e.


Anyagilag nem mindegy.


Ha számít, BGE-PSZK (Pénzügy-számvitel)


2019. júl. 31. 22:20
 1/6 A kérdező kommentje:
*Felmerült bennem a kérdés, mint új egyetemistában
2019. júl. 31. 22:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha félévenként veszel, akkor kétszer, ha évenként akkor egyszer. Én ELTE jogon ev elején megvettem a féléves könyveket, második szemeszterre egy könyvet vettem pluszba
2019. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Inkább másfél hónapra (vizsgaidőszak). Felesleges a könyveket, legalábbis nagy részüket megvenni. A kötelező anyagrészeket inkább célszerű kifénymásolni, jegyzetekből tanulni. Aztán ha nagyon érdekel a téma, TDK, szakdolgozat, vagy tulajdonképpen bármi miatt, akkor azokat a könyveket beszerezheted. De annak semmi értelme, hogy megvegyél a mikroökonómiától a marketingig mindent, és több tízezer forintokat költsél olyan könyvekre, amikből jó, ha 150-200 oldalt el fogsz olvasni a vizsgára, aztán az életben nem akarod többet látni.
2019. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Volt olyan tárgyam például architektúrák amiből volt I és II is. A könyv meg ugyanaz volt. Hálózatokból is.. szóval vannak olyan könyvek amiket többször használsz. A jegyzeteket meg nem. A jegyzetek az adott tárgyra vonatkoznak.
2019. aug. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves egyetemi pályafutásom alatt egyetlen könyvet se vettem meg. Szerintem nem is fogok. Nálunk minden fent van a neten (BME VIK).
2019. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetem-, szak-, tárgy-, és tanárfüggő. Alapvetően a tárgyak félévenként legalább részben változnak, cserélődnek. Ha így nézzük, félévente kell könyvez venni. De igazából rengeteg könyvet nem kell megvenni. Lehet olyan tárgyad, amihez 1db 500 oldalas könyvből kell 30 oldal, meg egy 300 oldalasból is 30 oldal...ezeket nyilván nincs sok értelme megvenni. Lehet, hogy egy nagy, átfogó könyv több tárgyhoz is jó, akkor azt célszerű lehet megvenni. De lehet olyan tárgy is, amihez csak az ótai anyag kell, könyv nem.
2019. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!