Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közvéleménykutatás: Ünneplőben...

Közvéleménykutatás: Ünneplőben két nap, vagy bármilyen ruhában öt nap iskola hetente. Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, hogyan vélekedtek arról, ha lenne egy változtatás a közoktatásban, hogy csak két napot kell hetente iskolába járni, de ünneplőben, örülnétek neki, vagy inkább mennétek öt napot bármilyen ruhában?


Ünneplő alatt értem persze a klasszikus fekete-fehér szettet. Fiúknak öltöny, ing nyakkendő, alkalmi cipő. Lányoknak mindenkinek a saját iskolájukban kötelező ünneplőre gondolok, ahol matrózblúz, blúz-szoknya, szövetnadrág, sál, nyakkendő, kosztüm. Mindenki gondolkodjon abban, ami a saját iskolájában kötelező.

Farmer, tornacipő nem lehetne, szoknya helyett csakis a szövetnadrág, cipőben magassarkú, vagy balerina, fiúknak ugyanúgy ünneplőcipő.

(Mondjuk képzeljük azt, hogy nem megfelelő öltözékben megjelenés miatt büntetőórákra több nap is be kéne menni. Természetesen szintén ünneplőben.)


Ilyen esetben ti örülnétek, hogy csak két napot kell menni iskolába, vagy inkább mennétek öt napot, csak az ünneplő fujj? :D


Válaszolok először én: Nem szeretem az ünneplőmet, szerintem kényelmetlen, de a kevesebb iskolába járásért bármit megtennék, szóval én bevállalnám, hogy ünneplőben leszek, de két napot kell csak menni.


Ti mit gondoltok? 17/L



2019. aug. 4. 13:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha az általad kínált lehetőségekből kellene választanom, akkor az ünneplő mellett tenném le a voksomat.Vannak egyébként helyek, ahol egyébként is uniformisban kell az iskolába járni, és az a természetes. A mai buta liberális felfogás vezetett el arra az alacsony szintre, hogy most már strandpapucsban is be lehet csoszogni... Igényesebb helyeken persze házirend szabályozza az öltözködést.
2019. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Épp ez a probléma. Nem megoldható a való világban, és még értelme sincs.

Mármint oké, akkor maradjunk annál, hogy heti két nap, 6-7 órában. Az alatt mégis mit tudnánk megtanulni? A semmin kívül... Még sok tanárnak így is nehezére esik a meghatározott egész éves anyagot átadni, sokszor év elején kell még az előző évi tankönyvvel foglalkozni.

Szóval így, ha maradnak a szünetek, akkor még plusz iskola éveknek kellene lennie, vagy olyan módon átszervezni az egész oktatási rendszert, ami lehetetelen lenne, főleg a mostani állapotokat nézve.

Az viszont igaz, hogy így lehetne iskola mellett könnyebben dolgozni, és mivel valószínűleg tovább tartana, több ideje lenne eldönteni az embernek merrefele szeretne tovább menni, mit szeretne kezdeni az életével. És az is jó lenne, ha kevesebb anyagot, hatékonyabban tudnának tanítani, úgy, hogy több tudás is maradjon utána. Márpedig ezt megoldani ilyen körülmények között létfontosságú lenne, feltéve, ha nem az a célunk, hogy a társadalom elbutuljon, és ezáltal könnyebben irányíthatóvá váljon.

Mondjuk ezt a két napos tanrendet általános iskolában elképzelhetetlennek tartom, középiskolában már akár müködőképes is lehetne, ha találnának megoldásokat az ésszerű megvalósításának kivitelezéséhez.

Az ünneplő kötelező viselete meg egész egyszerűen értelmetlen, de mivel kérdésed lényege nem az ötlet megvalósításán, hanem a valamit valamiért elven és egyszerűsített lehetőségek közüli választáson alapult, ezért nyugodtan ignoráld igazából mindkét hozzászólásom.

Bocsánat, túlságosan máshogy gondolkozok ahhoz, hogy úgy válaszoljam meg a kérdésedet, ahogy normális ember elvárná. :D

Nem bírok elvonatkoztatni attól, hogy az egyszerű alapfeltevés szimplán nem működne, és a kérdés valódi lényegére fókuszálni.

9-es voltam.

2019. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs miért bocsánatot kérni. Ez így a te véleményed, és így kerek a dolog. :) Te emiatt döntesz az öt nap miatt, ez a lényeg. Köszi a választ. ^^


Az előtte írónak is köszi, igen, olyan egyenruha szerű lenne így a dolog, bár nem konkrétan arra gondoltam most.

2019. aug. 4. 16:23
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Oh, igazából... Ha jobban belegondolok, rosszkor tetted fel a kérdést. Mármint ember... Nyár közepe van. Ilyenkor bőven ráérek gondolkozni, hogy lenne ez az egész értelmesen megvalósítva, és ezzel túlbonyolítani egy egyszerű kérdést.

Vagyis, ha ugyanezt a kérdést egy olyan napon teszed fel, amikor mondjuk 8 órám van, ráadásul dupla matekfakttal fűszerezve... Valószínűleg az lenne a válaszom, hogy képes lennék akár arra is, hogy pontban minden óra öt perckor felálljak és hastáncoljak, miközben fennhangon éneklem a Hallelujah-t, csak hagyjanak már békén... :D

Hiába minden logikai beállítottságom, olykor a kimerültség néhány egyéb kellemes érzéssel keverve sokkal erősebb. :)

Még mindig a 9-es voltam.

2019. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
No igen, ebben is igazad lehet. :) Viszont nem kérek tőled semmilyen fejen állva hastáncot, csak az ünneplőt. :P
2019. aug. 4. 16:52
 16/20 anonim válasza:

Én mindig is szerettem suliba járni, így röviden kérdésedre válasz 5 nap bármilyen ruhába.

Viszont egyetem mellett munka miatt már alkalmibb öltözködést is preferálom így volt mikor kis csinos blúz szoknya harisnya volt rajtam mivel suli után rohannom kellett munka ügyben.

25L

2019. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sulit is imádtam, és én abszolút egyenruha párti vagyok, úgyhogy bővítem az 5 nap ünneplőben táborát kerek 2 db főre. :D

Amugy komolyan, szerintem az egyenruhának igenis van értelme, és nagyon hasznos is. Sosem tartoztam a kifejezetten csinos, fiúk megfordulnak utánam a folyosón lányok köze gimiben, egy egyetemen viszont igen, igy mindket tábort ismerem, és a maga módján mindkettő feszélyezett egy kicsit. El kellene törölni a társadalmi helyzetet is jelző, sajat magunkat kifejező öltözéket és bevezetni az egységeset. Meg amúgy is, amíg a tanár megtisztel azzal, hogy normális ruhában, ingben, öltönyben jön be tanítani, ugy a diák is tisztelje meg az öltözékével hogy nem szakadtan, a strandról vagy az edzőteremből felöltözve teszi tiszteletét az intézményben. Ez a mentalitás meg is látszódott az en gimis osztályom és az évfolyamunkon levők között, nekunk egy konzervativ idős tanár volt az osztályfőnökünk és bizony nem futamodott meg a nyilvános megszégyenítéstől ha valakinek rövid volt a szoknyája vagy hiányos (akar teljes tuhadarabokkal, akar pizsamában jött be valaki, akar szakadt volt a ruhája) az öltözéke. És ez igy volt rendjén, s szerintem ez hiányzik egy csomó intézményből, hogy igazán merjék nevelni a diákokat az oktatók.


Kicsit hosszú lett az offtopic rész, ezer bocsánat :D

2019. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon Szeretem a kosztümöt, így termèszetesen az ünneplőre voksolok...:)
2019. aug. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Jó reggelt!


Köszi a válaszokat. Meglepőek a válaszaitok, többen szeretitek az ünneplőt, mint gondoltam, de ami még meglepőbb, hogy sokan az iskolát is szeretitek. :)


Amúgy, mikor olyanom volt, volt, hogy én is el akartam menni kosztümben sima hétköznap suliba, de sosem mertem...

2019. aug. 5. 06:54
 20/20 anonim ***** válasza:
5 nap akármiben.
2019. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!