Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mérnökök többsége nem...

A mérnökök többsége nem szereti a közgazdaságtant?

Figyelt kérdés
Mérnöknek tanulok, van pár gazdasági tárgyam. Mikor ezek szoba jöttek, akkor az összes mérnök csoporttársam, ismerősöm csak szidni tudta, hogy mennyire nem érdekli őt, mennyire nincs értelme, mennyire felesleges, kamu az egész stb. Ez olyan 6-7 ember. Olyannal még nem beszéltem, aki ezek ellenkezőjét állította volna, ami számomra meglepő, mivel nekem tetszettek ezek a tárgyak is, érdekeltek, es a későbbiekben lehet h ranyomok egy gazdasági képzést a mérnök diplomámra. Persze 6-7 véleménye nem elég, hogy erről messzemenő következtéseket vonjak le, így merült fel a kérdés.

2019. aug. 4. 16:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ezt már én is tapasztaltam, a mérnökök szeretnek leszólni minden mást.

Volt egy BME-re járó pasim, ő arra volt büszke, hogy konkrétan egy közelező olvasmányt el nem olvasott gimiben, egy verset meg nem tanult és végig kettes volt irodalomból.

2019. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is erősen tapasztaltam, kezdetben én is ilyen voltam, aztán rajottem, hogy ez csak a csoporttársam nagyképűsége. Illetve amit még észrevettem, hogy hard skillekben lehet, hogy toppon vannak a kedves mérnök csoporttársaim, de soft skillekbol sokuk el van maradva.


Na de a kérdés nem a mérnök-közgász konfliktusról szólt, nem szeretném, ha ilyen irányba menne el a téma.

2019. aug. 4. 16:58
 3/21 Silber ***** válasza:
93%

Mérnök vagyok, voltak közgazdaságtan óráim is.

Véleményem szerint az, hogy melyik tárgyat fogod kedvelni két dolgon múlik:

- Milyen a tanár

- Van-e sikerélményed benne


Van egy mondás, miszerint: "A mérnök legnagyobb ellensége a közgazdász". És tapasztalatom szerint ez valóban így is van sokszor, mivel a lelkiismeretes mérnök és a lelkiismeretes közgazdász eltérő filozófia szerint él.

A mérnök azt mondja, hogy legyen mindenből tartalék - ha elromlik, akkor gyorsan lehessen cserélni és mehet tovább a folyamat.

A közgazdász pedig azt, hogy minimalizáljanak mindenféle holt tőkét (pl. raktárkészlet) és üzemelési költséget, hiszen az ezzel megspórolt pénzt máshol befektetve plusz profitra lehet szert tenni.

És ebből... Nagyon sok konfliktus születik, nap mint nap - átélem én is.


Visszatérve: lehet nem szeretni a közgazdaságtant, de attól még egy JÓ mérnöknek tudnia kell gazdasági számításokat is végezni - mivel ha nem tudja meggyőzni a menedzsmentet valaminek a beruházására, akkor soha az életben nem fog pénzt kapni rá - márpedig mint ahogy azt már többször kifejtették nekem is...

"Projektek esetében 49%-ban műszaki, 51%-ban gazdasági érdekek vannak figyelembe véve."

2019. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
"A mérnök legnagyobb ellensége a közgazdász" igen, ezt már konkrétan mérnök tanárom is mondta:D
2019. aug. 4. 17:18
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

2:

Finoman szólva nincsenek toppon soft skillekben :DD

A mérnökök többsége - tisztelet természetesen a kivételeknek - nem csak a közgazdászokat, hanem a jogászokat is lenézi.

Az alacsonyabb presztízsű diplomákról nem is beszélve.

Én is közgazdásznak tanulok, de tisztelek minden más szakmát, mert tudom,hogy szükség van rá, legyen az mérnök, tanár, mentős vagy bármi.

2019. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

3:

"A mérnök legnagyobb ellensége a közgazdász"


:DDD

Jó, tulajdonképpen ha belegondolsz, egy cégnél gyakorlatilag mindenkinek a legnagyobb ellensége a közgazdász, mert nagyon leegyszerűsítve, mi az érdeke?

Minél kisebb ráfordítással, a lehető legnagyobb profitot elérni.

2019. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Vagy talán azért mondják, mert nem közgazdásznak mentek egyetemre tanulni?

Nincs ebben lenézés. Én nem nézem le a gazdasági szakosokat, de attól, amit tanulnak, felfordul a gyomrom.

2019. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

7:

Most erre mondjam azt, hogy mi meg nem matematikusnak mentünk, mégis olyan matekunk van, hogy sokan vért izzadnának vele.

2019. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Egyetemen általában azért nem szerettük a GTK-sokat, mert alig van órájuk mérnökökhöz képest, egész nap ráértek, koliba folyton szomszédoltak, hangoskodtak, bulizgattak. Aztán ez kicsit ki tud akasztani, amikor te reggel 8ra mész, este 8kor érsz vissza, aztán leülsz jegyzőket írni, aztán egyszer csak a szomszédba elkezd mindenki röhögni, mert annyira ráérnek.

Aztán az a csapás nehogy érjen valakit, hogy közgazdász vezette céghez kerüljön. Amikor meg akarja magyarázni egy közgazdász okoska, hogy elég az olcsóbb anyag is, amikor annak szilárdságtani jellemzői szarok.

2019. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
#8 pontosan tudom milyen matekot tanulnak a GTK-sok. Osztálytársam oda ment, hidd el az amit tőlük számon kértek ZH-kon, és amit tőlünk az nem összehasonlítható.
2019. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!