Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt biosz...

Mennyire nehéz az emelt biosz érettségi?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalatotok volt? Fel lehet rá készülni tanár nélkül?


Én egyébként már érettségiztem középszinten bioszból. Nem vittem túlzásba a tanulást és 60%-os volt.



2019. aug. 18. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Tanár nélkül szerintem nehezen fog menni, hacsak nem találsz egy olyan jó könyvet, de nálunk nem volt az, a tanár mindig mondott plusz infókat a jegyzeteiből.

A szóbeli a rizikósabb, lehet, hogy nagyon könnyű témát kapsz, de például egyik barátnőmnek kémiás feladatot adtak, később leellenőrizte és tényleg a kémiakönyvébe volt, nem a bioszban. Ő az előbbit 10.-ben abbahagyta, ezért volt elszontyolodva, nehezen ment neki.

Az írásbelin máshogy kell gondolkodni, mint középszinten, a folyamatokat meg kell érteni, tudni kell, miért van úgy, ahogy. Rengeteg szöveg van, aminek egy része felesleges, egy részéből pedig ki lehet következtetni a dolgokat, ha van nagy háttértudásod. Számomra az emelt szint „könnyebb”, jobban rááll az agyam, érdekesebb is, de csak akkor ajánlom, ha szereted a biológiát. Egyébként 70%-ig könnyű teljesíteni, de például a 90% már nagyon kemény, legalábbis én idén írtam, 85 lett és kevés osztálytársamnak sikerült 90, vagy afelettire.

2019. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Idén érettségiztem és nekem 94% lett. Közel sem olyan nehéz azért, amilyennek beállítják néha. Tanár nélkül azért elég nehéz felkészülni (nem lehetetlen talán, de én inkább nem próbálnám). Minél több régebbi feladatsort kell kitölteni, akkor már majdnem biztos a siker.
2019. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves előző, te milyen könyvekből tanultál?
2019. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!