Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-tól Okj+egy emelt érettsé...

2020-tól Okj+egy emelt érettségi mennyi felvételi pontot jelent?

Figyelt kérdés

Ha elvegzem az okjt + teszek

a felvételi követelménynek megfelelő egy emelt szintű érettségit, akkor kapok +82 pontot vagy csak ötvenet, mert a végzettség kivált egy emeltet?


2019. aug. 24. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de egy végzettség miért váltaná ki az emeltet? Az OKJ 32 többletpontot ér, amennyiben az adott intézmény, ahova jelentkeztél úgy dönt, hogy megadja neked. Továbbá ha van EGY emelted, az nem ér 50 pluszpontot, azzal csak a bemeneti feltételt teljesíted (plusz emellé egy nyelvvizsga, mivel az is kötelező lesz). Csak a második emeltre kaphatod meg a többletpontot, és ha jól tudom, azt is csak akkor, hogyha az adott szakon elvárt tantárgy.
2019. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eduline-on olvastam, hogyha szerzel egy okj-s végzettséget igazoló oklevelet, akkor nem kell emeltezni.
2019. aug. 28. 15:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy kiváltja.
2019. aug. 28. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!