Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik emelt biosz, kémia...

Akik emelt biosz, kémia érettségiztek! Hány pontotok lett? Hova mentek tovább tanulni? Mesélnétek az érettségire való készülésre? ↓↓↓

Figyelt kérdés

Mennyi tétel volt? Hogy tanultátok meg? Ki kellett dolgozni őket


Mennyit készültetek?


Volt külön tanárotok?


Hány órátok volt egy nap?


Maga az érettségi milydn volt, hogy sikerűlt?



2019. aug. 26. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelnek ezek az emelt biológia érettségivel kapcsolatban.
2019. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Biológia-kémia tagozatos gimibe jártam, így emelt óraszámban tanultam ezeket a tárgyakat. A bizimben az áll, hogy 9.-ben 72, míg 10.-ben 144 alapórám volt biológiából. Majd felvettem 11-12.-ben a fakultációt is. Így 144, majd 124 órám volt. Igyekeztem komolyan venni a készülést(nem mindig sikerült.. :D), így általában óráról-órára tanultam. A tanárunktól jó "kiképzést" kaptunk, a témazárókat korábbi felvételi feladatsorokból ollózta össze, amik sokszor voltak izzasztóak. :D A későbbiekben szóbeli mintatételeket is gyakoroltunk.

Biosz emelten 99 szóbeli tétel van, amik A és B feladatokból állnak. Az előbbi inkább "esszétípusú", míg a másik komplexebb, forrást kapsz, illetve ahhoz mindenféle kérdéseket. Nem dolgoztam ki ezeket, mert minden évben más (oktatas.hu-n teszik közzé az A tételek címeit). Órai jegyzetekből, mozaikos könyvekből, és Nagy Etele biológia érettségi összefoglalójából tanultam az érettségire. Az írásbeli idén nem volt olyan vészes, mint amitől rettegtem, de nem volt könnyű 90 fölöttire megírni. Nekem az 80 pontos lett. Szóbelin segítőkészek és kedvesek voltak velem, ott 49 pontot kaptam. Így összesen 86%-ot értem el.:) Szóval azt hiszem a folyamatos tanulgatás és a tz-ken való edződés segített igazából.

Ha valamiben tudok még segíteni, akkor írj nyugodtan.

2019. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!