Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne hittan helyett inkább összehasonlító vallástudomány-órát bevezetni?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy választható tárgyról van szó, tehát hogy a szülő eldöntheti, hogy a gyerek erkölcs-vagy hittanra járjon-e. Tehát a kép így nézne ki: vagy erkölcstan, vagy összehasonlító vallástudomány, ami arról szólna, hogy az összes nagyobb vallás fontosabb tanaival megismerkednek a gyerekek, mindegyik vallásról objektív képet kapnak, ráadásul a keleti vallásokkal is megismerkednek, így részben a keleti filozófiával is, ami szerintem egyáltalán nem hátrány. Mindezek mellett össze is hasonlítják a vallásokat, tehát azok azonosságait és különbségeit is megismerik. Szerintem több szempontból is hasznos lehet egy ilyen óra: lesz egy alapvető műveltségük a vallások terén, továbbá a világképük is szélesedik. Ti mit gondoltok erről?
2019. aug. 30. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Buta birkákról beszélgetünk, kedves. Te is tudod a választ.
2019. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Én a hittan/erkölcstan tantárggyal nem értek egyet. A gyerekem utálta az ilyen semmittevős órákat. El is törölném és helyette a pénzügyi tudatosságot fejleszteném.

Jelenlegi oktatáspolitikai helyzetben ha csak egy-egy ember választja a katolikus és a református hittant akkor kijön egy-egy hitoktató és megtartja. Közben 11. osztályban ha nem választja legalább 5 ember a fizika (vagy bármilyen más tantárgyat) faktot akkor nem indul. Na én ezt tartom szemétségnek.

A vallást szerintem jobban bele kellene integrálna a tantárgyakba. Történelemből érettségi tétel az iszlám (ezt kellene kibővíteni a keleti vallásokkal és a zsidó vallással). Irodalomban a biblia tananyag. Ide is be lehetne tolni egy kis koránt, tórát és védát.

Rajzban el tudnám képzelni a különböző templomokról szóló rövid kis bemutatókat. Esetleg ének órán is lehetne pár órát szánni a különböző egyházi művekre.

2019. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egységes erkölcstan (etika) órát kellene bevezetni, kötelező jelleggel. A hittant eltörölném az iskolai oktatásból.
2019. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az összehasonlító vallástudományról pedig az a véleményem, hogy:


- A legtöbb gyerek számára unalmas, érdektelen, mert nem kapcsolódik a mindennapi élethez (nem úgy, mint az etika, ahol modern problémák százait lehet átbeszélni hosszú éveken át)


- Annyira bonyolult, hogy erre egyszerűen lehetetlen nagy tömegben tanárokat kiképezni


- Ezt vagy jól érdemes tanítani, vagy sehogy


- Vannak sokkal hasznosabb ismeretek, amelyek szintén hiányoznak az iskolából, például közgazdaságtan.


Szóval az etika sokkal fontosabb és hasznosabb tudomány az iskolai oktatásban.

2019. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!