Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kap kollégiumot a...

Miért kap kollégiumot a dolgozó nappali tagozatos egyetemista?

Figyelt kérdés

A lányom másodéves egyetemista. Nem támogattam sosem, hogy dolgozzon egyetem mellett. Inkább képezze magát, tanuljon nyelvet és élvezze ki az egyetemista lehetőségeket. A jó tanulmányaiért kap ösztöndíjat, nyaranta pedig lehet dolgozni, de suli mellett ne tegye.


Kollégistaként van új szobatársa, aki egyetem mellett dolgozik heti 30 órában. Tehát van saját fix jövedelme. Ha csak nettó 1.000 Ft órabérrel számolok akkor is számottevő jövedelem.


Ezen jövedelem miért nem része a háztartás jövedelmének a kollégiumi pályázatnál? Hiszen jelenleg nem számít bele a diákok keresete, miért is? Ugyanúgy hat az anyagi helyzetére, mint a szülők jövedelme.


Lányom mesélte, hogy nem egy kollégista él magas életszínvonalon keresete miatt. Ennyiből miért nem albérletet fizet? Mit keres kollégiumban?


Tehát nekem nem azzal van a bajom, hogy a nappalis egyetemisták dolgoznak, hanem azzal, hogy ezen jövedelem nem része a kollégiumi pályázatnak. Sőt még a szociálisnak sem... De utóbbi a kisebbik baj.



2019. szept. 4. 22:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
120 ezer forint mint szamottevo jovedelem, amibol alberletet kene fizetnie? 1000 forintos netto oraber diakoknak reszmunkaban? Te amugy eszednel vagy, vagy csak ugy jonnek ki beloled a dolgok gondolkodas nelkul? :'))))
2019. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!