Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Dolgozó egyetemista miatt...

Dolgozó egyetemista miatt magányra mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, sőt két emberen kivül senkivel se beszélek még írásban se. Velük is csak suli és munka miatt.

Nappalis egyetemistaként dolgozók részmunkaidőben. Tehát nem járok el sehova se. Tanulok és dolgozok és ellátom magam. Hiába vagyok kollégista és van szobatársam és sok ember vesz körül, mégse beszélek gyakran senkivel se.

Anyám meg nehezményezi, hogy hogyan lehetek fiatal lányként egyedül barátok nélkül.Hát úgy hogy fenntartom magam egyedül anyagilag és szakmai tapasztalatra is törekszek.


Ehhez nem fér bele iszogatás és hasonló dolgok. Még nyaralás se, hisz nyáron kiegészítésként alkalmi hosstes munkákat is vállalok


Néha én is érzem, hogy elvesztegetem a fiatalságomat. De nem igazán tudnék olyat aki barátként megértené ezt.



2018. jún. 9. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
hát abban a kevés kis szabadidődben kell elkezdeni szocializálódni :D
2018. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos hasonló cipőben járok én is... Az egyetem mellett szintén fenn kell tartanom magam, így nem sok időm marad a kapcsolataim ápolására. Én megértelek, mert annak ellenére, hogy jelenleg sok lemondással jár, a jövőben ki fog fizetődni az áldozatvállalásod. Milyen szakon tanulsz?
2018. jún. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

az a baj, hogy felsőttként rendes munkahely mellett még nehezebb lesz barátkoznod, hiába érzed azt, hogy kijössz a kollégákkal ott azért megy a pletykálkodás, rivalizálás rendesen

egyetemen egyszerűbb barátkozni, akár előadáson leülsz valaki mellé, bár az tény, hogy a szorosabb kapcsolatokhoz kellenek a közös programok, ami nem feltétlen csak iszogatás bár az is :D, de egy jó kávé, séta a városban is nagyon jó tud lenni

ha anyud nehezményezi, nem tud esetleg segíteni, hogy kevesebbett kelljen dolgoznod?

2018. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én szívesen barátkoznék!

21L, Debrecen

2018. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyedül tartom el magam, szüleim nem tudnak segíteni.

Minden ki van számolva, tehát költségvetésem van havi szinten. Ebbe nem fér bele fizetős szórakozás.


Barátaim elmaradoztak, mert más volt az életvitelünk.

2018. jún. 13. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!