Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan telik egy iskolai...

Hogyan telik egy iskolai könyvtáros átlagos napja? Mit csinál, mialatt a diákok is, a tanárok is az óráikon ülnek?

Figyelt kérdés

2019. szept. 6. 06:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Legtöbbször semmit sem csinál, ül a gépnél és elfoglalja magát(dolgoztam iskolában, tudom hogy megy ez)
2019. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Könyvkölcsönzés, a visszahozott könyvek elpakolása, új könyvek beleltározása (ez ritkább sajnos), időnként szakirodalmat is kell keresni, stb. Nálunk elég jó a könyvtárhasználat hála istennek, szünetekben 15-20 olvasóm mindig van, most tanévkezdéskor rendes sor állt minden szünetben. Lyukasórán, tanítás után is be szoktak jönni néhányan tanulni pl, vagy csak dumálni egy kicsit:). Könyvtárhasználati órákat is szoktam tartani. Ezek a szó szerinti könyvtári munkák. Én vagyok a tankönyvfelelős is (áprilistól októberig kb.vannak feladatok vele), adminisztrálni kell sokat, rendelni, kiosztani, a tartós tankönyveket beleltározni. Emellett szerkesztem a suli kiadványait (iskolaújság, évkönyv a tanév végén, meghívók rendezvényekre, stb.). A iskola alapítványainak ügyeit intézem. Ezeket órák alatt szoktam, mikor nyugi van. Unatkozni nem szoktam, de tényleg előfordulhat hogy van egy csendesebb félórám.
2019. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Én vagyok a tankönyvfelelős is (áprilistól októberig kb.vannak feladatok vele), adminisztrálni kell sokat, rendelni, kiosztani, a tartós tankönyveket beleltározni."

Hú, ezt mondjuk el tudom képzelni. Tényleg, nálunk vajon miért nem a könyvtáros feladata ez?...

2019. szept. 7. 07:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a könyvtáros könyvtári órákat is tart, illetve azt hiszem beugrós tanár is.
2019. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is helyettesit ha nincs tanár, napköziben van, dolgozatot irat és szokott menni versenyekre es mas programokra is kicsit jolli joker jelleggel de szervez dolgokat is, sokszor latom ki be közlekedni is. Egyszer megkerdeztem hogy milyen es azt mondta hogy legalabb kulon van de nem olyan unalmas azert
2019. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk például anno a könyvtáros egyben matektanár is volt. Szóval biztos több helyen is előfordul, hogy egy egyszakos tanárt betanítanak, vagy lehet eleve könyvtáros és tanár is egyben és akkor nincs is szükség a betanításba.

Ha tanít is és könyvtáros is, akkor biztos nem szokott unatkozni.

2019. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Maszzurbal
2019. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%
Maszturbal
2019. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolai könyvtáros vagyok. Amióta nem lehet új könyveket vásárolni és folyóiratokat sem rendelhet az iskola, (kb 10 év) azóta gyakorlatilag szinte senki nem használja böngészésre és olvasásra a könyvtárat. A legtöbben csak kötelező olvasmányokat vagy tankönyveket kölcsönöznek egy-egy évre vagy csak egy-egy órára ha éppen otthon felejtették. Én intézem a tankönyvrendeléseket is. Ezen kívül nem nagyon van más feladatom. A szépirodalmi rész elavult nem olvassa senki. A szakkönyvek vagy szakmához kapcsolódó könyvek sem keltik fel az érdeklődésüket. A tanárok sem használják a könvtárat. Közel 20000 kötetes könyvtárunkból az idén alig pár darab könyvet kölcsönöztek nem kötelező jelleggel.
2020. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán érdemes így fenntartani az iskolai könyvtárakat?...
2020. júl. 4. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!