Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bme járműmérnöki szakja...

A bme járműmérnöki szakja helyett érdemes inkább gépészmérnökire menni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy járműs diplomával nehéz elhelyezkedni, és hogy a tárgyak kb ugyanazok mint gépészmérnökin,csak rosszabb minőségben.

2019. szept. 13. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha téged a járművek érdekelnek, és mindenképpen a járműiparban szeretnél elhelyezkedni, akkor sokkal jobb választás a járműmérnöki.

Hogy nehéz lenne elhelyezkedni, az nettó hülyeség. Lehet, hogy valamivel nehezebb, mint egy gépészmérnöki diplomával, hiszen az mégis csak általánosabb tudást ad a gépészetről és nagyobb területet lefed. De nehéznek semmiképp sem mondanám, két kézzel kapkodnak az autógyárak a mérnökök után.

A tárgyak valóban elég hasonlóak, de azért akadnak különbségek. Pont ma néztem a gépészek tárgyait, még meg is jegyeztem magamban, milyen jó, hogy nem arra jelentkeztem (járműves vagyok az SZE-n). Lehet gépészmérnökin is járművekre szakosodni, az kb. olyan, mintha járműmérnökin lennél, de járműn emellé még tudsz szakosodni, ami által sokkal mélyebb tudást szerezhetsz a járművekről.

Véleményem szerint ha járműiparban akarsz dolgozni, akkor járműmérnökire jelentkezz.

2019. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmész gépész bscre, majd járműs mscre. Csodálkoznék ha sok tárgyat kéne pótolnod. Sőt ha szabválként értelmes tárgyakat veszel fel amik járművesek akkor meg pláne.
2019. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképpen a gépészt javaslom. Nem tanulsz olyat járműn, amit gépészen nem tanulhatnál (alap tananyag ugyanaz, szakkoliba, egyéb hallgatói projectekbe meg ugyanúgy csatlakozhatsz), viszont a gépész képzés sokkal-sokkal színvonalasabb, így végül könnyebb lesz az elhelyezkedés.
2019. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Ha a gépészmérnökök ugyan azt tanulják mint a járművesek(részben igaz), akkor miért színvonalasabb??

Vannak közös óráink gépészmérnökökkel.


Elsőnek van igaza.

2019. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Én gépészre járok de nem tudok közös óráról a járművesekkel.


Egyébként én is anno ugyanezen gondolkodtam, és nekem is azt tanácsolták, hogy gépészmérnökire jöjjek, mert itt színvonalasabb a képzés. A tárgyak nagyon hasonlók, kb ugyanazt tanulod, csak nyilván a gépészmérnökin kevésbé foglalkoznak járművekkel.

Ha érdekel az autós téma, csatlakozz valamelyik versenycsapathoz (BME FRT, BME Motorsport, BME Solar Boat Team, Pneumobil, stb). Ha egy ilyen csapatban aktívan részt veszel, és a jegyeid sem rosszak, akkor szinte teljesen mindegy melyik szakon végzel, a járműipari cégek számára nagyon vonzó önéletrajzod lesz.


Végezetül én a gépészmérnökit ajánlom.

2019. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a BME-ről van szó, akkor sajnos igaz, hogy a KJK-n (járműmérnök) kevésbé színvonalas az oktatás (nem tudom miért alakult így ki, de például olyan tárgyak, mint hőtan: KJK-s hőtan vizsgán 40% elmélet, 60% gyakorlat, de nincs gyakorlati kurzus... - a GPK-s hőtanon van) a tárgyak nagyrészt lefedik egymást, viszont a KJK-n olyan nagy hírnévnek örvendő oktatókkal találkozhatsz, mint Szőke Dezső. Annyi előnye van, hogy tudsz adott járműre specializálódni, például repülő, vonat, autó, hajó, földmunkagép stb. (nagyon sok specializáció van, ami azért jó, mert ha egy adott jármű érdekel a legjobban, akkor azzal többet tudsz foglalkozni, mint GPK-n, és pl repülős szakkoli nincs)
2020. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!