Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-n 5 év múlva energetikai-,...

BME-n 5 év múlva energetikai-, villlamos- vagy gépészmérnökire lenne érdemes menni? (légyszi olyan írjon aki műszaki egyetemen tanul vagy tényleg ért a dolgokhoz)

Figyelt kérdés

Szívem szerint energetikára mennék,nagyon tetszik,csk nem tudom,hogy el tudnék-e helyezkedni vele.A gépészmérnökinél meg az autók nagyon érdekelnek,ezért valami ilyesmivel jó lenne foglalkozni,csak én nem ellenőrizgetni akarok egész életemben,én tervezni akarok.

A villamos nem tudom pontosan mivel foglalkozik de ez érdekelne.

Meg nemtom az energetika mennyire lesz keresett szak.

Nagyon kérlek,hogy akkor írj,ha tényleg értesz hozzá,mert nekem ez nagyon fontos,jó lenne ha olyanoktól kapnék választ akik műszaki egyetemen tanulnak,köszönöm


2016. jan. 24. 08:03
 1/4 anonim válasza:
100%
mindegyik keresett szak lesz, a gépész talán egy kicsit kevésbé. Persze ha 5 év múlva kezdded, akkor 10 év múlva végzel, ami alatt nagyot fog még fordulni a világ kereke, de szerintem ezek a szakok, plusz az informatika, mindig relevánsak maradnak.
2016. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! Akkor szerintem maradok az energetikánál
2016. jan. 24. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam energetikát, és a tanárom szerint az energetikai mérnököknek óriási jövője van és az elkövetkező 50 évben szárnyalni fog ez az ág, ugyanis az egész világon ez egy globális probléma, hogy minél gazdaságosabban, minél takarékosabban használjuk fel az energiákat. Ugyebár a mai viszonyok alapján minden az olaj körül forog, de a fejlettebb országok, mint például Németország, azok nagyon igyekeznek ráállni ezekre a 100%-ban önfenntartó házakra (saját villamos és hőenergia termelés és felhasználás).


Szerintem nagyon érdekes terület és szép is. Én is nagy jövőt jósolok neki, ezzel nem hiszem, hogy mellé lőnél, főleg ha ennyire érdekel. De én egyelőre külföldben gondolkodnék (pl. Németország, Hollandia), mert ugyebár a mi hazánk még mindig jó pár évvel a nyugatiak mögött jár és még egyelőre nem a legelismertebb itthon az energetikai mérnök. De 10 év múlva már lehet az lesz. :)

2016. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2016. jan. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!