Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemisták szoktak...

Elsőéves egyetemisták szoktak részmunkaidőben dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor még nem ajánlott?

Még nem tudom, hogy én mennyire fogom bírni az egyetemet. Egy hete kezdtem.A középiskolában azt nem bírtam, hogy 7-8 órát ott kellett lenni, a tanulás viszont hamar ment.



2019. szept. 18. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Az első év a legkönnyebb szerintem.
2019. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Szoktak diákmunkázni.

De ha neked ennyire fárasztó, hogy bentlegyél, lehet előbb bele kéne szoknod.

2019. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetemfüggő a dolog, mármint az hogy hol melyik évek a keményebbek. Én általában azt mondanám hogy első évben még szokd meg a légkört, a tanulást, tapasztald ki hogy megy. Persze akkor ha nem vagy(tok) olyan anyagi helyzetben hogy nagyon fontos lenne.


Nyáron viszont már kereshetsz majd munkát, talán el tudsz menni valami olyanra, ami a tanulmányaidhoz kapcsolódik valahogy. Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy valami fizikai munkára vagy gyorsétterembe stb nem szívesen mennék el, persze szerencsés vagyok hogy pesti vagyok és megtehetem egyelőre.

2019. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En egyetem elott dolgoztam nyáron egy ügyvédi irodában, aztan felvettek ősztől jogra. Szeptemberben abbahagytam hogy nézzük meg előbb az egyetemet hogy megy, milyen. Az elso ev könnyű, konkretan semmi a többihez képest. Igy visszamentem októbertől dolgozni es az azóta eltelt egy evben is ott vagyok egyetem mellett. Most másodikban kicsit mar nehezebb, de megoldható, es szerencsére jofej a főnököm is. Mult heten írtam egy posztban mar, a legfontosabb hogy olyan szellemileg es fizikailag is könnyű munka legyen, ami lehetőleg viszonylag jol is fizet, nem szívatnak es rugalmas a munkarended, igy ha jo munkát vegzel es meg vannak elégedve veled, ott tarthatnak (ahogyan velem ks tettek :D ). Ha meg szakmába is vágó, meg jobb, gyakorlatot lehet ott végezni es akar később előnnyel indulsz ha kikerülsz egyetemről.
2019. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mondjuk én csak gyorsétteremben találnék munkát, már dolgoztam is ott nyáron.
2019. szept. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!