Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is erőltetik, a mérnöki...

Másnak is erőltetik, a mérnöki diplomát, de nincs esze hozzá? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim erőltetik, de hisz matekból is 2-es, 3-mas voltam, szívem szerint elmentem volna szakmunkásnak, csak hát akkor felénk aki nem mérnök, programozó az mehet a létminimum alá, fizetést nem írok ,mert felénk aki tud menekül. Őszintén, felénk 100-150 nettókból vegetálnak az emberek, a nyomor ,meg nincstelenség alap. Szívem szerint tanultam volna egy villanyszerelő szakmát, keresnék valami létminimumot, ha barátnőt akarok, meg saját háztartást akkor mellette maszekolnék. Gyengébb agyi képességű vagyok, tanárok is szemetek, élvezik a helyzetet ,hogy csak a mérnöknek jár a jólét, a társadalom nagy része nyomorogjon, lásd kb 5 millióan élnek ma Magyarországon létminimum alatt.


Volt sulis társaim akik megbuktak visszajöttek egyetemre, azt mondták inkább 10szer a az egyetem, még hogy ha 5-6év alatt végeznek a sulival. Mert elmondták, még a minimálbért se keresik meg, sok szaktársammal erről, ők is azt mondták, hát igen aki szakmunkás az mehet a létminimum. Én még azt is elvállalnám, mellette maszekolnék a húsért, családért.


2019. szept. 25. 11:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Olvasom itt a válaszokat volt aki Sopron környékéről írt, az a baj az ország keleti fele, ehhez képest a pokol a kenyéren és vízen való élés. Ha lenne szakmai gyakorlatom én is áthúznék az ország nyugati felébe.
2019. szept. 25. 16:03
 12/12 anonim ***** válasza:
Nyugat Mo-n vagyok építőmérnök. Művezető. Vannak szakik, villanyszerelők, vízszerelők, hegesztők akik elég jól ràmvernek fizuban. Belőlük nagyobb hiány van.
2019. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!