Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért erőltetik sokan ezt a...

Miért erőltetik sokan ezt a “már nem te vagy a legfontosabb” szöveget?

Figyelt kérdés
Nem értek vele egyet. Egy önálló személyként, nőként, feleségként nekem is csak egy életem van, és nem gondolom, hogy a gyerek legyen mindenekfelett és fontosabb, mint én vagy a férjem. Ne értsetek félre, szeretem a gyerekem, nincs elhanyagolva, azt is teljesen természetesnek tartom, hogy amíg kicsi, nekünk kell többet alkalmazkodni, de ez a szöveg szerintem nevetséges. Az embernek a saját életében saját maga a legfontosabb. Elsősorban nőnek, a saját magam személyének érzem magam, aztán feleségnek és anyának.
2019. márc. 28. 07:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen igazad van.
2019. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell erőltetni, érezni kell. Meghalnék érte? Meg. Gondolkodás nélkül. Akkor ő fontosabb vagy én?
2019. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
2-es, nagyon nem vagyunk egyformák.
2019. márc. 28. 07:59
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Én is így gondolom, de ez csak a hétköznapokra érvényes. Simán feláldoznám az életem a gyerekemért egy másfajta helyzetben. Szerintem ezt a szélsőséges helyzetet vetítik ki a hétköznapokra.


Amúgy sorrendet tenni.. ezek másfajta fontosságok. Én inkább azt mondom, hogy én is fontos vagyok, tehát a saját szükségleteimre is fordítok időt a gyerek”kárára”.

2019. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Én is marhaságnak tartom ezt a dumát.

Főleg mikor mondogatják hogy a kapcsolatban mostmár a gyerek a legfontosabb. Nyilván alkalmazkodni kell hozzá, a legjobbakat adni neki, de számomra a társam a legfontosabb akivel egy életet élek majd le, és akkor is mellettem lesz, ha a gyerekem kirepül és új családot alapít. Szóval nekem nem a gyerek a legeslegfontosabb a kapcsolatban, vállalom.

2019. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

Nos, mindig a helyzetet kell nézni. Alapvetően első körben én vagyok magamnak a legfontosabb, hiszen ha nem így lenne, simán öngyilkosnak kellene lennem. Tehát bizony figyelek arra, hogy amit csinálok, az nekem jó legyen, figyelek az egészségemre, a boldogságomra. Nyilván úgy, hogy közben a gyerekem se szenvedjen hiányt semmiben. De ha én nem vagyok boldog, akkor neki sem tudom megmutatni, milyen a boldogság, csak a saját nyomorúságomat tudnám neki tovább adni. Vannak helyzetek, amikor őt helyezem előtérbe: ha éhes, megetetem, tisztába teszem, iskolába viszem, megveszem neki az új cipőt, stb. De van, amikor magamat helyezem előtérbe: megveszem magamnak azt a csokit, és ő csak egy turorudit kap, nem kettőt, megnézem a híreket, ő meg játszik egyedül, megveszem magamnak a kabátot ahelyett hogy neki vennem meg az 59. Barbiet.

Mérlegelni kell, de igen, én vagyok az első és a legfontosabb a saját életemben. Egyértelmű, hogy ha az ő élete az enyémen múlna, feláldoznám a magamét, de a mindennapokban ez igen ritkán fordul elő.

2019. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy te és a párod kapcsolata a legfontosabb, de pl. várandósság közben ha magadra koncentrálsz bele is rokkannál, legalábbis nekem hatalmas fájdalmaim vannak, de mindig a kicsire gondolok, hogy miért is szenvedek, és ilyenkor ez az egy ami vigasztal, ő a fontos, eltereli a figyelmem, persze akinek nincsenek problémái ezt nem érti :).
2019. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon a szavakon rugózol. A legtöbb szülő inkább a gyerekét mentené vészhelyzetben, mint saját magát, ez így természetes, a gyerek fiatalabb, többet élhet, ez van. Nem hiszem, hogy ezt a kijelentést azon a szinten kell értelmezni, hogy mondjuk gyerek mellett is el tudsz járni kéthetente a kozmetikushoz.
2019. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

Hulye duma ez teny.

Mindegyik mas miatt fontos. A parkapcsolat is vagy a ferj/hazassag, a gyerek is, egy masik rokon stb... nem lehet merlegre tenni mert mindegyik mast ad, mindegyik masert fontos/“fontosabb” nem lehet osszehasonlitani se.

A ferjemet se hasonlitom ossze egy baratnovel. Egyik ezt az igenyemet elegiti ki a masik masikat es a masik bizonyos dolgokat nem tud csinani mint amit a masik. Ugyanugy ahogy egy gyerek.

Mindenfele igenykielegitesre szuksegunk van. Egyik se fontosabb avgy kevesbe fontos.

Es en magamnak is fontosnak kell hogy legyek,mert boldog anya boldog baba.

2019. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
40%
Pont ez a hozzáállás a baj a mai világgal. Ez a rohadt önzőség. Ezért nem működnek a se a párkapcsolatok, se a társadalmi együttélés, mert mindenkinek önmaga a legfontosabb. Szomorú de ez van.
2019. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!