Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szegény családból valóak...

Akik szegény családból valóak hogyan tudnak komoly egyetemi szakon tanulni anyagi segitség nélkül?

Figyelt kérdés

Egy szegény családból származó gyerek milyen módon törhet ki? Ha a szülők képtelenek anyagilag segíteni, tanitatni képtelenség tanulni normális szakon.

Orvosin, gyógyszerkaron, műszaki egyetemen rendszeresen ott kell lenni nagyon nehéz mellette dolgozni.

Hiába van a diákhitel a tandíjra, a diákhitel 2 a kiadások egy részére (ez nem sok) nagyon nehéz megélni nagyobb városokban szülői segitség nélkül. Ha mondjuk budapesti és otthon lakik a szülők igényt fognak tartani arra hogy a gyerek be adjon a rezsi egy részébe és ehhez jönnek a plusz kiadások (élelmiszer, könyv, ruhákodás, téli cipő).

Tényleg csak a gazdagok gyerekei tudnak normális diplomát szerezni a mai világban?

27/N


2019. okt. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonymousreview60 ***** válasza:
82%
Diákhitel 1, 2 + hétvégi munka.
2019. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
Miért kellene beleadni a kajába és a rezsibe? Az egyetemig miből tartották el a gyereket, miből fizették a rezsit? Épkézláb ember nem akarja az egyetemista gyerekét dolgoztatni. Egy rendes napoali képzés, az napi 6-8 óra tanóra, és majdnem annyi otthoni ranulás. Tkp. egy telhes állás.
2019. okt. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
85%
Diálhitel fedezi. Meg aztán lehet hogy normális gondolkodásúak a szülei, és nem kell rezsit fizetnie, ruhát is lehet kapni olcsón. Fura, a párom szülei eg, forinttal sem tudták támogatni a tanulmányait, de rezsit sosem kellett fizetni, marha sokat fogyaszt egy ember, mikor egész.nap nincs is ott, ruhát is sokszor kapott, nem markasat, lidl-set például. A mesterkepzest mérnöki karon csinaltam, vegig dolgoztam mellette, az alapkepzest viszont ttik-n, na az mellett ember legyen a talpan akinek belefér a munka
2019. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Ha egész héten az iskolába van és tanul és hétvégén tanul mikor van ideje kikapcsolódni?

Sajnos borzalmas egy világot élünk. Jó példa erre ez a kérdés is

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2019. okt. 26. 20:22
 5/66 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem vagyunk gazdagok, nem vet fel bennünket a pénz. De a szüleim tisztességesen dolgoznak, én is egyetemre járok és a bátyám is, egyikünk sem kollégista albérletben lakunk külön városban (Debrecen, Budapest) Hálás vagyok nekik hogy keményen dolgoznak, én is próbálok besegiteni. Én péntek szombat vasárnap dolgozom részmunkaidős állásom van ilyenkor amúgy sincsenek óráim, a bátyám pedig gyakorlatával keres pénzt es ösztöndíjat is kap. A kérdésre a válasz pedig nem. Unokatestvéreim 6an vannak testvérek, szegényesen éltek, sokszor gúnyolták őket az iskolában. Lett köztük orvos, közgazdász, pedagógus, színházi színész aki színművészetit végzett, cégvezető és most ők segítik a szüleiket, mert hiába nem éltek jól, ha csak kevés is volt, azt is odaadták a gyerekeiknek🙂
2019. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Sok szülőnél természetes ha a gyerek otthon lakik akkor fizessen a rezsibe, mert annyival is kevesebbet fizet anyuci.

Van aki egy nadrágra nem adna pénzt vagy egy cipőre vagy napi 1.000 forintot se ételre miközben otthon üres a hűtő.

Nem minden szülő engedi a gyerekét tanulni és akkor a drága tankönyvekről és egyébb kiadásokról nem esett szó.

2019. okt. 26. 20:25
 7/66 anonim válasza:
84%

Nem csak a gazdagok szerezhetnek diplomát.


Műegyetemen például elég olcsó a kollégium az albérlethez képest, és messze nem kell rendszeresen ott lenni. Plusz tudom milyen amikor tényleg bele szakad az ember a tanulásba, leadásokba, de mellette az év jelentős része üresjárat és ott van a nyári szünet, stb.

2019. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

#5: pedig Budapesten egy albérlet még a külvárosban is megvan 70 ezer forint havonta plusz rezsi, de a szobabérlet is ennyi.

Akkor a szüleid havi 150 ezret kifizetnek nektek csak albérletre.

2019. okt. 26. 20:28
 9/66 anonim ***** válasza:
93%
Na nyugi, a kérdezőt csak olyan válaszok érdeklik, amik megerősítik őt, szal kár a gőzért, úgy is meg fogja magyarázni, hogy nem lehet, mert csak a gazdagok!!! 4!4
2019. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
87%
Ne luxus albikra gondolj, plusz ismerősök segitettek találni, mindkettő jó árban van. Talpraesettnek kell lenni, és nem rögtön elküldeni egy gyereket szakmára, ha az álmaihoz egyetem kell. Mindent meg lehet oldani, de könnyebb a rövidtávú jót választani. "küldjük a gyereket is dolgozni és lesz" píz".
2019. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!