Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igaz hogy egy ember sorsa,...

Az igaz hogy egy ember sorsa, már születésnél eldől? Aki szegény családban születik, azt a modellt viszi tovább. Aki erőszakos emberek közt nő fel, ő is olyan lesz, nem tud változtatni.

Figyelt kérdés
2019. szept. 8. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül. Sőt, lehet számára "elrettentő" példa is, ahonnan mindenáron ki akar törni.
2019. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MrPifta ***** válasza:
86%
Ha legalább 1 embernek nem így alakul a sorsa, akkor az megdőlt. Márpedig van ilyen.
2019. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
A minta erősen meghatározza a viselkedés, azaz ilyen háttérrel nagyobb valószínűséggel lesz ilyen az ember. De ez nem szükségszerű. Egy általánis iskolai tanár, egy szerelem, egy barát kizökkentheti az embert más irányba.
2019. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, kinek milyen a mentalitása.


Valaki kényelmes és beéri a szarral, valaki meg többre vágyik és küzd, amíg csak él. Amint megengedheti, pszichológus segítségét kéri, hogy a hozott mintákat levetkőzze és ne ezt adja át az utódainak.

2019. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az esetek nagy részében igaz. De sok ellen példa van. Lehet tenni ellene, ha más nem felnőttként.

Döntés kérdése.

De azt nehéz tagadni, hogy mekkora előnnyel indul, aki tehetős családba születik. Ezzel szemben ugyanakkora hátránnyal, ha szegény családból és a család nem is akar kitörni belőle.

De mindenen lehet változtatni tényleg.

A párom pl nagyon szegény családból származik, agresszív szülőkkel. Ő sikeres vállalkozó és nyugodt természetű. Eszében sincs bántani engem, vagy a gyereket. Teljesen máshogy gondolkozik, mint a szülei.

De tény, hogy a legtöbb esetben ugyanolyanok leszünk, mint a szüleink.. Sok olyat ismerek, aki veri a gyereket rendszeresen, pedig őt is verték és tudja, hogy milyen rossz..

2019. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Általában igaz, de függ a génektöl is, képességek , hajlamok, intelligenciától is, van aki sikeresen tör ki
2019. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Nagyrészt igaz, de nem törvényszerű. Én szegény családból származom. N lettem milliomos, de mindenük megvan amire vágytam, és ami a normális élethez kell. A szüleim gyakran elvertek. Én sosem ütöttem meg a gyerekemet, mégis normális emberke lett belőle is. 😊 Szóval... alakítsd úgy, ahogy elképzelted, hogy úgy lenne jó! 😊
2019. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez igaz lenne, akkor testvéreknek teljesen egyforma élete lenne.
2019. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül.Én ismerek olyant,akinek gyerekkorában még a legelemibb dolgok is hiányoztak otthonról,most meg dúsgazdag.
2019. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Én proli családból származok, akik büszkék arra, hogy 9 kocsi áll az udvarban, de a kutyák (amiket drága pénzért vettek, törzskönyvesek) azok abban az ágyban végzik el a dolgukat gyakran, ahova ők lefeküdnek aludni, csak előtte általában lesöprik. Látom a tesóimon is (mert egy szegény családba kell a gyerek, mert az az egyetlen életcél, de nehogy foglalkozz vele, verd képen, hogy csendben maradjon. Ha hangoskodik, akkor hozd a szíjat), hogy ők is ezt követik, nem zavarják őket, ha 1 hétig ugyanazt a koszos pólót viselik és nem fürödnek addig a legnagyobb kánikulában, de fél évente le van cserélve a telefon a legújabbra, van xbox, ps4 stb.. A fogmosás is luxus, nincs náluk konkrétan fogkrém, nincs rá pénz. A ruhákat is levizelték már a kutyák (rosszabb esetben leszarták és szétkenődött), de jó lesz az.

Én undorodom ettől az életmódtól, de a tesóim valamiért ezt tekintik természetesnek. Nem tudom, hogy én hogyan "törtem ki", mi volt a fordulópont, de lediplomáztam, van jól fizető állásom, soha senki sem támogatott. Azért van amit én is átvettem sajnos, az pedig a gyerekekhez való türelmetlenség és agresszivitás, így én nem is szeretnék a későbbiekben gyereket szülni.

2019. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!