Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akiket nem vettek fel elsőre...

Akiket nem vettek fel elsőre egyetemre, hogy viseltétek? Mi csináltatok abban az 1 évben s végül bekerültetek az adott egyetemre?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem s nagyon szarul sikerült és max pontos szóbelikkel sem érem el a tavalyi ponthatárt a szakokon amiket megjelöltem. S 10-20 pont csökkenés nem hiszem hogy lesz. Rengeteget tanultam és nagyon akartam ,nagyon szerettem volna elkerülni itthonról egy másik városba . Nagyon magam alatt vagyok a szòbelikre se tudok nagyon tanulni ,hisz az lebeg előttem hogy ugy sincs már értelme.

Aki hasonlò cipőben járt/jár tudna valami tanácsot adni hogy hogy hozzam ki magam ebből az állapotból? Ti hogy éltétek ezt meg?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 20. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Velem ez volt tavaly, és egyből úgy éreztem, hogy "ó, vége van mindennek", de aztán összeszedtem magamat, és idén sokkal jobban csináltam meg a felvételi tárgyaimat, mint ahogyan legvadabb álmaimban gondoltam volna. :D


Nem biztos, hogy minden szuper lesz, alaposan össze kell szedned magadat, de valószínűleg tíz pont hátrányt egy kis pihenés után bőven le fogsz tudni dolgozni, ne parázz. :)

2017. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyelvvizsgát csináltam, készültem az érettségi újrázására, illetve természetesen dolgoztam, hogy ne csak lopjam a napot. Ilyen mezőgazdasági munkákra gondolj, meg árufeltöltésre. Nem volt túl jó év, de azóta már megszereztem a diplomám, de az a tervem, hogy továbbtanulok még :)
2017. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

én ott rontottam el, hogy csak két helyet jelöltem meg a megengedett 6 helyett, mert annyira biztos voltam benne, hogy felvesznek, hiszen megvoltak a pontjaim

aztán pofára estem, mert soha nem látott pontemelkedés következett be valamiért azon a szakon, ahova jelentkeztem és nem vettek fel; a második meg nem indult, mert nem jelentkeztek rá annyian úgyhogy padlóra kerültem


idő kellett, amíg összeszedtem magam, elmentem dolgozni, eladóként dolgoztam itt-ott, aztán tettem még egy emelt érettségit és újra megpróbáltam, de akkor már úgy, hogy 6 helyet jelöltem meg és kitaktikáztam, hogy mi az, amit még szívesen tanulnék, ha az első megint nem sikerülne


nagyon vicces volt, mert sikerült, de olyan alacsony volt a ponthatár, hogy leesett az állam és az új pontszámom, amit akkor már 2 emelt érettségi szépen feltornázott(amit be is számítottak a megjelölt szakjaimon),magasan túlszárnyalta a ponthatárt


a mai napig nem tudom ép ésszel felfogni, hogy hogyan emelkedhetett akkorát és hogyan csökkenhetett akkorát az egymást követő években a ponthatár; nem hiszek a véletlenekben; most leszek másodéves és nagyon örülök, hogy 6 helyet jelöltem meg, mert biztonságban éreztem magam;


remélem neked is sikerülni fog, hátha a szóbelivel fel tudod húzni, hátha csökken, vagy ki tudja :) nem tudhatod, meg kell próbálnod!


sok szerencsét!

2017. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem a pontokon buktam el, hanem külön felvételin, de azért leírom mi volt. Akkor eléggé megviselt, de pár hét alatt túl tettem magam rajta és igyekeztem a jó oldalát nézni a helyzetnek. Van egy évem, amit nagyon hasznosan is eltölthetek. Szóval kitaláltam egy csomó dolgot, hogy mit fogok majd csinálni (aminek persze a nagy része nem jött össze, de így se unatkoztam:D) és nekikezdtem. Folyamatosan féltem, hogy ugye nem fogom elcseszni az egész évet semmittevéssel meg értelmetlen dolgokkal és bár sokkal jobban is beoszthattam volna az időmet, nem érzem úgy, hogy elpazaroltam ezt az évet. Rengeteget fejlődtem nagyon sok téren (emberileg is), összeszedtem magam, pihentem, dolgoztam, nem változtatnék semmin. Úgy érzem szükségem volt erre az évre és nem lett volna jó, ha tavaly felvesznek. Ha most se sikerül, akkor nehezebb lesz felállni, de idén még többet dolgoztam, hogy sikerüljön, szóval sikerülnie kell!:D
2017. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 BIGWIZ ***** válasza:
77%
Én tavaly jelentkeztem pszichológiára, meg is lett volna a pontom, de az is felugrott egy huszassal, így nem vettek fel. Egész nyáron keseregtem, majd ahogy elkezdődött a tanév, összeszedtem magam és elhatároztam, hogy ha beledöglök is megcsinálom. Ez olyan 10 hónapja volt, azóta olyan napi 9-10 órákat tanultam,újraérettségiztem és most úgy fest, olyan 460 pontom lesz, ami bőven elég. Ez így egész egyszerűnek tűnhet, de ha igazán akarod, akkor kemény munkával bármit elérhetsz.
2017. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Én tanultam arra 2 tárgyra amiből emelten szinten javítót kellett csinalnom és én a sportra öszpontosítottam (10éve kézizek) +melóztam is. De ha lett volna anyagi lehetőségem akkor nyelvvizsgát és jogsit csináltam volna. Hidd el olyan hamar el fog repülni az egy év, mintha 2-3 hónap lenne
2017. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2017. jún. 21. 15:12
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos en is ebben a helyzetben vagyok,hogy most nem fognak felvenni :/.

De jovore duplazassal ujra probalom es addig is lerakom a nyelvizsgat.

2017. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én orvosira jelentkeztem először 2 éve, és mivel külföldi vagyok és az itthoni oktatás még a lába nyomába sem ér az ottaninak persze nem vettek fel, eléggé el voltam csüggedve, de hát na.

Az utáni évben elmentem nulladikra előkészítőre jártam a z adott évben megírtam a felvételiket és 1!!! ponttal csúsztam le az adott egyetemről, hát el nem tudom mondani milyen mérges voltam magamra, de teszem hozzá, abba az évben magánéleti dolgok is hátráltattak stb... Elég kellemetlen volt, na de nem tanultam annyit amennyit kellett volna, de akkor nagyon dühös lettem magamra, úgy éreztem én ennél sokkal többre vagyok képes.

Így hát eldöntöttem augusztus végén hogy kimegyek októberi érettségire bioszból, kimentem megírtam 90 re és felnyomtam a pontjaimat 20 ponttal, október után mivel szakközépben végeztem bevállaltam egy fél éves gyakornoki időszakot az itteni kórházban, láttam sok érdekes és hasznos dolgot, amit majd később is fel tudok használni, sebészeten voltam, tehát kötöttem, injekciót adtam, s még vénáztam is, ami elég nehéz, és tényleg jó, hogy belejöttem. (Szerbiai vagyok, azért végezhettem ápolói gyakornok ként ilyen munkát, nálatok tudom, hogy ezt orvos végzi. )

Most annyi pontom van, hogy akár a SOTE-ra is felvennének, de inkább megyek SZTE-re de a lényeg, hogy gyakorlatot szereztem a szakmám terén, és ami nem utolsó dolog, hogy rengeteg élettapasztalattal (!!!) gyarapodtam ez a két év alatt, és nem bánok semmit.

Ne csüggedj el, nem mindig van az életedben olyan időszak amikor maximálisan tudsz teljesíteni, csak tudd mire vagy képes, összekapod magad, és majd menni fog. Remélem nyújt egy kis erőt a sztorim. Sok sikert a továbbiakban. :))) (elnézést ha van helyesírási hiba, nincs sok időm siettem . )

2017. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én örültem volna, ha 1.-re nem vesznek fel. Mert mehetten volna 1 évet dolgozni, és tudtam volna venni egy autót. Utána meg kényelmesebben járhattam volna be az egyetemre, most meg alig van időm diákmunkázni, meg pénzt gyűjteni.
2018. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!