Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvszakosok! Hogyan bírjátok...

Nyelvszakosok! Hogyan bírjátok az olvasást?

Figyelt kérdés

Alapból szeretek olvasni, de ezt nem bírom az egyetemen és minden vizsgaidőszakban a sírás kerülget, sőt konkrétan sírni is szoktam.... Bejárok minden órámra, jegyzetelek és olvasok is. Nyilván úgy a jó, ha a beosztás szerint haladok és óráról órára olvasok, de ezt pár hétnél tovább egyszerűen képtelen vagyok tartani... Jönnek a beadandók, amiket meg kell írni időre és jönnek a zh-k, amikre tanulni kell vagy megbetegszem, közbejön bármi és hoppá máris borult a rendszer. Emiatt pedig elmaradok, onnantól kezdve pedig már csúszom mindennel. Most is két beadandót kell írnom jövő hétre, lesz egy zh-m is, de mindeközben olvasnom is kellene. Most összeszámoltam, konkrétan 32 olvasmány van vissza az egyik tárgyamból, a másikból 45, a harmadikból csak 28 és ez még nem mind. Nyilván ezek között vannak rövidebb versek vagy esszék is, de vastagabb regények is. Ezt nem tudom, hogy hogyan fogom elolvasni a vizsgáig, márpedig el kellene...

Ti hogyan bírjátok? Hogyan tudtok lépést tartani az olvasmányokkal?


2019. nov. 16. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyar szak ugyan ez sőt ott egy tárgyból van 40 olvasmány kötelező irodalom nélkül. A drága egyetemünk egy félévre sűrítette be 3 félév irodalmi anyagát. Vicc komolyan úgy hogy meg egy sz*r kísérő szemináriumot se kaptunk. És ilyen tárgyból van 3 és akkor még nem tanultam a masik számpáromra se a pedagógia se a pszichológia órára ahova azért illene egy két szakirodalmat elolvasni vagy ismerni mert nem kéne megbukni.

Én megmondom őszintén már nem érdekel az ember ennyit nem képes hiaba tanul óráról órára (volt olyan félévem) akkor se végeztem mert van szociális életem es nem csak benn ülök a könyv felett. Most napok óta így hogy jön a vizsgaidőszak ülök a gép előtt és tanulok ennyi imádkozom hogy olyan témát kapjak amiből rendesen fel tudtam készülni.

Én úgy gondolom sehogy nem lehet mert nálunk mindig vannak olyan előadások amikor meg azt mondjak hogy na jó akkor még ezt is olvassuk el... én a helyedben elengedném az ideget és megpróbálnék annyiból felkészülni amennyiből tudsz vagy szétosztani a szaktarsak között mindenki mast dolgoz fel nálunk sokszor ez van. A tudat hogy általánosságban mindenki ezzel küzd és nem vagyok egyedül könnyít ezen.

2019. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!