Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy depressziós vagyok?

Lehet, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

5. osztályba járok. A jegyeim nagyrészt közepesek, de nem tudom mit csináljak. Tanulok, de nem tudok odafigyelni, meg nem is nagyon érdekel semmi. Egész nap csak bent ülnék és játszanék a laptopon. Gondolkodok néha rajta, hogy minek tanuljak, mondjuk hajómérnöknek, de aztán mondják, hogy ahhoz még 10 évig kellene tanulni. Nekem ahhoz semmi kedvem.

De nem is utálok tanulni, szoktam sokat olvasni vagy böngészni témákat, de csupa olyannal kezdek el foglalkozni, ami csak érdekes apró tény, ami egy tankönyvben csak lábjegyzet.

Barátom van 2. A lányokkal nem foglalkozok, mert mindig kinevetnek.



2019. nov. 17. 22:09
 1/3 A kérdező kommentje:
+Lehet még nem tettem magam túl a szüleim válásán, az is lehet, hogy magamat okolom, mert a másik szobában veszekedtek és nem tudtam megakadályozni (ha ez mond valamit).
2019. nov. 17. 22:12
 2/3 anonim válasza:
A depresszió sok negativitasbol adódik össze... Ezt neked kell tudni mennyi olyan élményed volt ami lehangolt..? Motivalatlan vagy inkább és türelmetlen ugye mert még 10 évet kéne tanulni, ahogy írtad. Ha ködösek a napjaid és nem tudod mikor mit csinálj, ha nincsen kedved olyan dolgokhoz amiket nagyon csinálnál de mégse mert lehangolna stb... Akkor lehetséges hogy depressziós vagy, ha nem találsz semmit ami egy kicsit is motivál vagy érdekel.
2019. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Istenem, szegény gyerek... Hogy lehet, hogy az emberek 11 éves korukra elvesztik a motivációjukat?

Írásod alapján értelmesnek tűnsz, és annyira szomorú, hogy az osztálytársaid nem foglalkoznak veled. Nem tudom értelmesen megfogalmazni a mondanivalóm, de annyira elkeserítő volt olvasni a kérdést, hiszen nagyon fiatal vagy, és... Oké, szerintem érted, mit akarok kiszenvedni magamból, de nem akar összejönni

2019. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!