Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges elérni egyedül?

Lehetséges elérni egyedül?

Figyelt kérdés

2017-ben érettségiztem, és az eredményeim: angolból kettes, matekból kettes, töriből és magyarból négyes, informatikából ötös. Most pénzügyi-számviteli ügyintéző szakra járok, és nyáron lesz a vizsga. Azután lesz egy ráépülő mérlegképes könyvelői szak. Szeretnék majd tovább tanulni egyetemen, és nem tudom, hogy a középiskolás eredményeim elegendőek lesznek-e ahhoz, hogy felvételit nyerjek. Továbbá gondolkoztam azon is, hogy szeretnék fizikából és kémiából középszintű érettségit letenni, mert szeretem ezt a két tantárgyat, és a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e egyedül felkészülni és megéri-e megcsinálni?


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. nov. 19. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem a jegy számít, hanem a százalék, amit elértél. Vedd elő a bizit, benne van.

2019. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell egy emelt érettségi azt se felejtsd el.
2019. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Tégy egy emeltet fizikából, vagy infóból. Bár talán a földrajz lenne a legkönnyebb, s azt is elfogadják gazdasági szakokon újabban. Milyen százalékai lettek az érettségidnek?
2019. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem bunkózni akarok, de jól meggondoltad ezt a gazdasági-pénzügyi vonalat kettes matekkal? Az egyetemen rengeteg matekos tárgyad lesz, amikhez képest az emelt érettségis szint is jóval kevesebb. Persze most tuti jön valaki, aki előadja a “kettes voltam gimiben, de kitűnőre diplomáztam” történetet, de azért azt be kéne látni, hogy nem ez az átlag.
2019. nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
Utolsonak igaza van. 2-es matekkal azért necces lesz. Nem tudom gtk van-e analízis meg hasonló finomságok, de ha igen akkor nem ártanak a biztos alapok.
2019. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A matematika 26%, az angol 32% lett. Szerintem ennél több is sikerült volna, mert az utolsó évben négyessel zártam az évet, viszont amikor érettségiztem, akkor egy lelkileg megérintő esemény történt velem, így jelentősen rosszabbul teljesítettem. Persze ez nem kifogás, meg nem érdekel senkit, csak az elért eredmény.


Gondolkoztam rajta, hogy újra érettségizek matekból, viszont mivel már 2 év eltelt, így nem tudom, hogy képes lennék-e jobb eredményt elérni.

2019. nov. 20. 16:05
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
26% iszonyú kevés, épp csak átmentél ezek szerint. Ennél szinte csak jobb lehetsz, pláne ha a jegyeiddel nem voltak gondok. Szerintem mindenképp próbáld meg.
2019. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Körülbelül milyen eredményt kéne elérnem, hogy felvegyenek egyetemre?
2019. nov. 20. 17:35
 9/20 anonim ***** válasza:
Nézd, tegyük fel elmész közepezni, meg emeltezni, akkor lehet ugyebár duplázni. Egy 50-60% matekkal, meg egy 60-70% emelttel, (nem tudom melyikből menné) meglenne a kellő pont, persze önköltségesen.
2019. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy persze, képes lennél rá. Én földrajzból mentem most, 2.5 éve csak egy 42%-ot sikerült elérnem, most meg 78-at, úgy, hogy nem tettem magam rajta tönkre. Mindent lehet, csak akarni kell.
2019. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!