Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges elérni egyedül?

Lehetséges elérni egyedül?

Figyelt kérdés

2017-ben érettségiztem, és az eredményeim: angolból kettes, matekból kettes, töriből és magyarból négyes, informatikából ötös. Most pénzügyi-számviteli ügyintéző szakra járok, és nyáron lesz a vizsga. Azután lesz egy ráépülő mérlegképes könyvelői szak. Szeretnék majd tovább tanulni egyetemen, és nem tudom, hogy a középiskolás eredményeim elegendőek lesznek-e ahhoz, hogy felvételit nyerjek. Továbbá gondolkoztam azon is, hogy szeretnék fizikából és kémiából középszintű érettségit letenni, mert szeretem ezt a két tantárgyat, és a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e egyedül felkészülni és megéri-e megcsinálni?


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. nov. 19. 17:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Azért még egy 5-60% matekkal se lennék túl optimista. Igaz én mérnöki szakra járok, de a gtk-sok is szívnak a matekkal azért rendesen. Középszinten 5-60% nem nagy eredmény. Én olyan 90 környékét lőném be és akkor azt mondom nyugodtan kezd el menni fog.
2019. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Más szakra az egyetemen betudok úgy jutni, amihez fizika kell, és abból érettségiznék, és a matekon nem javítanék?
2019. nov. 26. 18:42
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Hát figyu. Amihez fizika kell ahhoz a matek is az 100%. De egyébként hidd el, nem a bejutás a nehéz hanem a bent maradás, plussz, nem tudom milyen szakot néztél, gondolom valami műszakit, idéntől kell az egy emelt amit ha műszaki a szak esélyesen matek, fizika, info, esetleg kémia v. bioszbol kéne lerakni. De egyébként milyen szakon gondolkodsz?
2019. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A többi hány % lett?


Ahogy számolom jelenleg borzasztó kevés pontod lenne, és hát az emelt hiánya miatt nem is jelentkezhetnél.


Ilyen rossz eredmények után, én nem javasolom, hogy egyedül készülj fel. Menj el egy tanfolyamra!


Matekos/gazdasági szakokat a jelenlegi eredményeid után határozottan nem javaslom. Ezekre illene legalább egy 60%-os emelttel menni. De gyakorlással mehet.


Fizika nem nehéz, abból is inkább az emeltet javaslom, ha komolyak a szándékaid, pl ha egy műszaki szakra mennél.

2019. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A műszakival is az a baj, hogy MINDENHOL fontos a matek, ahogy az informatikában is:( és kb tök mindegy, hogy te matematikus akarsz lenni vagy valamilyen mérnök, programozó stb, majdnem ugyanolyan szinten tanulsz sok mindent. Ez egy gyengébb képességű embernek nagyon nehezen fog menni.

Ui: mindezt nem lekezelésnek szánom, én sem vagyok egy jó matekos, pont ezért nem is mentem olyan helyre, ahol komoly hangsúly van a reál tárgyakon.

2019. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Középszintű magyar nyelv és irodalom 62%, történelem 54%, informatika 81%.
2019. nov. 27. 15:42
 17/20 A kérdező kommentje:

Tehát hogyha sikerülne emelt matekból elérnem a 60%-ot, akkor az már elég lenne szinte minden olyan szakra, melyhez matek kell?


És igen, műszaki vagy gazdasági szakon szeretnék továbbtanulni.

2019. nov. 27. 15:44
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát 60%-os emelttel már határozottan jobbak az esélyeid, és most inkább a bent maradásra gondolok (bejutni kevesebb is elég lehet, de nem az a nehéz).

De ehhez nagyon sokat kell készülnöd. 26%-al valószínűleg az alapokban vannak hiányosságaid, szóval érdemes lenne felkeresni egy jó magántanárt, akivel átveszed ezeket, akár egészen a 7-8-9. osztályos anyagtól. Fontos, hogy stabilan menjen, mert minden az alapokra épül, nem nagyon lehet megérteni a bonyolult emeltes anyagot, ha előtte hiányosság van valamiben.

2019. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#14-gyel értek egyet. Lődd be a 60-65%-ot célnak emelt matekon. Gyakorlásnál először a közepet gyakorold, menjen minden témakör!
2019. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jegyeidből hány pontod van? (Uccsó két év)
2019. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!