Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvek kellenek a jogra?

Ambrózy kérdése:

Milyen könyvek kellenek a jogra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy egy nagyon lelkes, leendő joghallgatónak milyen tankönyveket ajánlanátok elsősorban, hogy jobban megismerjem a szakmát és a jövőbeli elvárásokat?

2019. dec. 1. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Római jog
2019. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Puff, erre nincs egy jó válasz. A római jog elijeszt, de szerintem a többi jogi könyv is...


Eleve jogot soha nem tanultál egyetem előtt, szemben egy matekkal, biológiával, így az alapok megszerzésére lesz kb. néhány hónapod, amit nyomás alatt lehet teljesíteni. Ha csak úgy olvasgatnom kellett volna jogi könyveket egyetem előtt, tuti nem mentem volna jogra.


Talán az alkotmányjog, meg ilyen jogtörténetek állnak közel az ember tudásához, főleg ha ismeri a történelmet meg a politikát, azokat érdemes talán megnézni, de amúgyis a legtöbb egyetemi tankönyv szar, néhány igen jó kivételtől eltekintve.


Na meg ezek nem regények, hogy elkezdem olvasni az elején, és akkor elolvasom, hanem össze-vissza, tele összefüggéssel, lapozgatod jobbra balra.


Talán még a polgári jogi könyvet ajánlanám az alkotmányjog meg a jogtöri könyvek mellett, van az elte-nek új kiadása (Vékás Lajos), az nagyon jó, de abból is csak az általános részt.


Amúgy a felvételire koncentrálj, ne erre, meg élvezd ki a középiskolai éveket, többet érsz vele, jah meg inkább nyelvet tanulj, angol, német, magas szinten, sokkal hasznosabb időbefektetés, mint jogi könyveket olvasgatni, lesz rá 5 éved....

2019. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2019. dec. 1. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is azt tudnám hozzáfűzni, amit az előző válaszoló leírt, hogy ezeknek a tankönyveknek a nagy része baromi tömény és részletes, szóval nem könnyű olvasmánynak való, illetve például egy római jog esetében bosszantó, hogy amit az egyik oldalon leír latin kifejezéssel, azt a következő oldalon már magától értetődőnek veszi, szóval azt a könyvet például csak folyamatos tanulás mellett lehet igazán megérteni. De ettől függetlenül kis mennyiségben az sem rossz, mondjuk a történeti rész lehet, hogy érdekes lesz számodra, ha érdekel az ókori Róma. Az alkotmánytöri könyv abból a szempontból nem rossz, hogy ott az alap tudásod már megvan hozzá, viszont ott is nagyon részletesen belemeny a jogfejlődésbe meg az alkotmányok részeteibe, ami untatni fog elsőre. A többi tankönyvet én inkább hagynám, mert azok nagyon szárazak. Latint kell majd tanulnod első félévben, esetleg youtube-on ha vannak fent ilyen oktató videók, nézhetnél párat kedvcsinálónak.
2020. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!