Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai nap kaptam egy egyest...

A mai nap kaptam egy egyest matematikábol, ezt megteheti a tanár?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy kihívott a táblahoz megoldani egy olyan példát, amit pont a mai nap vettunk. Kimentem, köpésem sem volt az egeszrol, nem tudtam megoldani, a tanár annak ellenére, hogy látta hogy nem ment kint tartott, és lehordott egy harmadikosnak mondván ,,ha harmadikos lennél, most megerdemelnél egy tapsot’’ magamban elkuldtem melegebb éghajlatra, de lenyeltem és próbáltam folytatni. Miután teljes mértekben nem ment az egész, a tanár annyit mondott, hogy: ,,rendben ülj le, és akkor jutalmazlak is egy órai egyessel’’, óra után arra hivatkozott, hogy nem volt megfelelő az órához való hozzáállásom, es ezért kaptam az egyes érdemjegyem. Ezt miért teheti meg a tanár? Nem felelés volt, se nem dolgozat. Mit lehet ezzel kezdeni?

Válaszokat előre is köszönöm



2019. dec. 3. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen, megteheti. Az jegyekkel az órai teljesítményt értékeli. Elvileg házira nem adhat semmilyen jegyet, mert az nem órai teljesítmény. De ha kihív és nem tudod, pedig előtte elmondta, akkor jogos.
2019. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Elárulod nekünk a történet VALÓDI kezdetét? Mit csináltál, mielőtt (és amiért) kihívott a táblához?
2019. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

"Amit pont a mai nap vettünk"

Ha ez tènyleg így volt akkor NEM tehetnè meg ,hogy egyest ír be ,ugyanis tudtommal a legtöbb iskolai szabályzat kimondja ,hogy az aznap vett anyagot nem kèrhetik számon ugyanazon óra vègèn.

Ami jogos , hisz nincs is ideje megtanulni

..

2019. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, itt nem dolgozatról van szó, hanem az órai munka értékeléséről. Amit értelemszerűen legtöbbször az adott órai anyag alapján lehet megtenni. Tehát jogszerű volt amit a tanár csinált, az nézőpont kérdése, és a szituáció pontos ismerete nélkül nem tudjuk megmondani hogy túlzás volt-e rögtön egyest adni ezért.


Talán ha óra után beszéltél volna vele, látta volna rajtad hogy sajnálod és vállalkoztál volna valamilyen plusz feladatra, akkor elsimíthattad volna a dolgot. Korrekt tanár ilyenkor szerintem adna javítási lehetőséget. Bár ha azért hívott ki a táblához mert előzménye is volt a dolognak, akkor megérteném ha nem tenné.

2019. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Megteheti.

Azt kérte számon, hogy figyeltél-e, ami az órai munkád lett volna, de nyilvánvalóan nem figyeltél, különben nem hívott volna ki. Meg is mondta: az órai munkádra kaptad az egyest.

2019. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Azon elgondolkoztál már, hogy te megteheted, hogy belepofázol az órájába, folyamatosan zavarod? És eszedbe jutott, hogy ez mennyire idegesítő lehet, nemcsak a tanárnak, hanem esetleg a többi gyereknek is? Vagy te is csak a jogaiddal vagy tisztában, köcsög? Esetleg a legközelebbi órára vihetnél kést is, nem?
2019. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
62%

Igen. Az éppen tanult témát gyakoroltatta, az elmondottak alapján ráadásul valószínűleg felidézés volt nagyobbik részben. Neked órai munkát adott ki, és, mivel köpésed sem volt róla, joggal feltételezhette, hogy egyszerűen nem figyeltél órán. Ezt támasztja alá a "nem volt megfelelő az órához való hozzáállásom" megjegyzés is.


Legközelebb legalább azzal legyél tisztában, hogy mi történik az órán, mert a matematika (sem) független egységekből felépülő ismerethalmaz.

2019. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hatos, neked csak gratulálni tudok, inkabb nem is szólok hozzá semmit. Az a baj, hogy ti nem látjátok, es nem értitek hogy milyen irritáló, es felesleges az iskola. A tanárok szinte akármit megtehetnek, le se szarják őket, mi meg robotok vagyunk akik felkelnek reggel 6:30-kor bemennek a suliba ott rohadunk, es tomik a fejunket olyan dolgokkal amiket soha az eletbe nem fogunk hasznalni délutan 3-ig? Es aztán tanuljunk az órákra, edzesre jarjunk, es legyen szabadidonk, kerdeznem, hogyan? Teljesen megértem, hogy az orai munkamra kaptam egy egyest, nem is erdekel, tulleptem rajta, nem halok bele. Az egyetlen dolog amit nem tudok kiverni a fejembol, hogy a tanarok ahelyett, hogy egyeseket osztogatnak miert nem probalnak meg segiteni a diaknak? Emiatt utaljuk meg az adott tantargyat basszus... mindenki azt mondja hogy ez a fos iskola majd kinyitja nekunk az ajtokat, de sajnos itt, Magyarorszagon inkabb az arcunkba vágja az ajtót. Es ezzel sajnos nem csak én vagyok így, tobb ezer diak ugyan igy erez. Es meg van pofád hatos beugatni? Gondolkozz mar mielott baromsagokat irsz.. plusz munka, persze, csinalj te plusz munkat ugy, hogy naponta keszulni kell minden orara mert a tanarok keptelenek megtanitani az anyagot, csak leadjak, kesz, tanulj otthon, mivel holnap doga. Es igenis, foglalkoznom kell a jogaimmal, mert ezek az én JOGAIM es ezeket, ha tudom, lehet elorebb tudok lepni valamilyen szinten. Most valoszinuleg mindenki azt hiszi, hogy mekkora egy elkenyeztetett gyerek vagyok, vagy egy sz*rkupac, hogy nem tetszik ami van, de ha diak vagy csak gondolkozz el ezen, ha pedig egy szulő, kerdezd meg a gyerekedet, hogy oszinten hogy erzi magat a suliba. Akik normalis valaszt adtak, annak koszonom. A tobbiek meg valoszinuleg azert vannak itt, hogy a kis undorito eletuket kieljek egy 16 eves gyerek problemajan, gratulalok, sok mindent elertetek. ;)
2019. dec. 15. 22:36
 9/14 Tom Benko ***** válasza:
55%
Én meg tanár vagyok. Vannak problémák a magyar oktatással, ez tény. Súlyos problémák vannak. Csak nem az, amit írsz. Neked is vannak jogaid. Az osztálytársaidnak is vannak jogai. A többi osztálynak is vannak jogai. A tanárnak is vannak jogai. Konkrétan te legalább a másodikat sérthetted meg. Lehet, hogy a negyediket is. Mielőtt a jogaidat kezded lengetni, ezeken gondolkozz el.
2019. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szó szerint ültem az órán, és irtam a táblára felírt feladatot a füzetembe. De igen, eleg nagy problémák vannak az oktatással, egy az, hogy a tanárok beskatulyázzák a gyerekeket, es nem foglalkoznak velük, ehelyett egyeseket osztogatnak, es szidják a diákot. Oktatás lenne ez? Nem hiszem. De ne gondolj rosszra(bocsánat, ha nem tegeződunk, igy egyszerubb) a tanároknak van a világon az egyik legfontosabb munkaja, es tisztelem oket teljes szivembol, de csak azokat, akik tenyleg foglalkoznak a diakokkal, es nem csak beulnek az orara leadni az anyagot, utana pedig egyeseket szornak. Szerintem a tanárok tul sok mindent tehetnek meg manapság, ami ránk a JÖVŐ generáciora nezve elégge szemetseg. Ki tudja, lehet az egyik diákod feltalálna valami világmegmentő dolgot, ha foglalkoznál vele, es nem csak azt latnad hogy mi a rossz az adott diakba :). Akarmit is mondasz, a diak a legfontosabb, nem a te es a tanarok jogai, hanem mi gyerekek, es azzal hogy minden baromsagra egyest adtok, es szidtok minket egy cseppet sem segitetek a szituacion. Neha hallgasd meg a diakot, es probalj adaptalni hozza garantaltan jobban fognak szeretni. Mi is faradtak vagyunk, nem tudunk minden orara annyit keszulni, amennyit kellene, hogy otosok legyunk. Es nem, nem az a tantargy letezik csak amit te tanitasz, es lehet, hogy egyaltalan nem erdekli a diakot a te tantargyad, es ezert megbuktatod, mikozbe lehet nagyon tehetseges fizikus/kemikus lenne, ha kello odafigyelest, es megertest kapna toletek nem pedig azt, amit manapsag adtok nekunk. Nem az eletre keszitetek fel, hanem arra, hogy hogy alljunk be a tobbiek soraba. Ne talaljunk ki semmi innovativat, hanem jegyezzunk meg minden felesleges tenyt, versenyezzunk az otosert, es aztan legyen belolunk egy nagy senki. Viszont, ha te vagy a hatos, es lekocsogoztel, akkor gondolom fantasztikus tanar lehetsz, es minden diakod imad. :) gondolkozz el azon, hogy hogy oktatsz, nem mindenki egyforma, nem lehet mindenki mindenben jo, ne buktass meg senkit, segits a diakoknak, es tiszteld a jogainkat, felesleges egyesekkel pedig plane ne bombazz minket. Koszi
2019. dec. 16. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!