Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai nap kaptam egy egyest...

A mai nap kaptam egy egyest matematikábol, ezt megteheti a tanár?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy kihívott a táblahoz megoldani egy olyan példát, amit pont a mai nap vettunk. Kimentem, köpésem sem volt az egeszrol, nem tudtam megoldani, a tanár annak ellenére, hogy látta hogy nem ment kint tartott, és lehordott egy harmadikosnak mondván ,,ha harmadikos lennél, most megerdemelnél egy tapsot’’ magamban elkuldtem melegebb éghajlatra, de lenyeltem és próbáltam folytatni. Miután teljes mértekben nem ment az egész, a tanár annyit mondott, hogy: ,,rendben ülj le, és akkor jutalmazlak is egy órai egyessel’’, óra után arra hivatkozott, hogy nem volt megfelelő az órához való hozzáállásom, es ezért kaptam az egyes érdemjegyem. Ezt miért teheti meg a tanár? Nem felelés volt, se nem dolgozat. Mit lehet ezzel kezdeni?

Válaszokat előre is köszönöm



2019. dec. 3. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Végül is kérdező, a hozzászólásaid alapján normálisnak tűnsz, visszaszívom, amit a #6-kommentben írtam, bocsi.
2019. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tom Benko ***** válasza:
24%

@10: Nem, én Tom Benko vagyok. Ezt mindig vállaltam, soha nem hagyom le. Hogy milyen tanár vagyok, azt ennyiből megítélni nehéz.


Érdekesek amúgy ezek a jogok, mindenki a sajátját kevestelli. A helyzet azonban az, hogy a pillanatnyi szituáció dönti el, mi helyes és mi nem - és van, hogy az ember rosszul dönt. Utána viszont végig kell menni a választott úton, még ha ez másoknak fájhat is.


Az odafigyelés szűkössége valóban nagy probléma, azonban ez nem csak a tanáron múlik. Elsősorban, ha utánaszámolsz, egy diákra jelenleg tanóránként kevesebb, mint három perc jut. Ezt is csökkentheti az osztályban a többi diák magatartása. Emellett a diákoknak is egy-egy tantárgyra (a kötelezőn túl) szintén minimális idő jut, jellemzően 15-20 perc. És ehhez hozzájárul, hogy minden résztvevő az oktatásban jelenleg a kifacsart citrom szintjén van. Nem csak a diákok az óraterhelés miatt, de a tanárok is az adminisztrációs és láthatatlan munkaterhek okán, így viszont minőségi tanítást nem lehet csinálni. Emellett a szakos tanár is ritka holló, szóval ha van, azt inkább megdádázzák, mint elküldjék, ami szintén a minőséget rontja.


Én csak az alapján tudok meggondolásokat folytatni, amit tudok, azaz amit elmondasz.

2019. dec. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szoval hogyha a tanarok is tudjak, hogy teljesen kivagyunk az iskolatol, akkor miert is adnak fel annyi mindent? Nekunk jobb lesz ettol? Kotve hinnem. Miert nem tanitanak valami hasznos dolgot is, peldaul hogy hogyan kellene gazdalkodnunk helyesen az idonkkel, mert az, hogy dolgozat elott mondja a tanar hogy:,,mar a hetvegen el kellett volna kezdeni tanulni’’, sajnos nem segit. Nem erre van a hetvege, hogy hazit irjak, tanuljak stb. Vagy tevedek? Tenyleg ennyire robotot akarnak belolunk csinalni meg a tanaraink is? Mindegyis, en mar elvesztettem a maradek hitemet mind a tanarokba, mind a diaktarsaimba, es az iskolarendszerbe ebbe az undorito gusztustalan orszagba, ahol 12 even at azert szenvedek, hogy elmehessek egyetemre, es keressek 200ezer forintot. Ezt nevezem eletnek, koszonom, hogy tanulhattam a nagy semmiert, koszonom azt, hogy senki sem tanitott meg arra hogy hogy kezeljem az indulataimat. Koszonom tanari kar, hogy megutaltattad velem az oktatast.
2020. jan. 13. 23:12
 14/14 Tom Benko ***** válasza:
51%
A tanár sajnos sokszor kényszerpályán van. Példának okáért minden tantárgyból minimum 3-5-7 jegynek kell lennie per tanuló, megvan az időkeret, hogy egy-egy anyagrészre mennyi idő szánható, stb... Feszült, frusztrált mindenki, fáradt és agyonterhelt.
2020. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!