Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti egy tanár ezt?

Yosmokeadope kérdése:

Megteheti egy tanár ezt?

Figyelt kérdés
Szóval sapkába mentem el reggel iskolába. Beértem első órára osztályfönökkel vagyunk mondja, hogy vegye le a sapkáját. Erre mondtam neki hogy nem veszem le. Ez így ment pár percig megfogta a telefonját és elkezded engem videózni arra hivatkozva, hogy dokumentálja de én ehhez nem járultam hozzá erre azt a választ kaptam, hogy anyám alá írt egy papírt év elején hogy kép és felvétel készülhet rólam. De ez nem csak eseménykor és ünnepségre érthető? És utána azt mondta hogy benne van a házirendben hogy le kell vennem a sapkám mikor csak ennyi van benne idézem: ,,A tanuló kötelessége, hogy napszaknak megfelelően köszönjön az iskola dolgozóinak és az iskolába érkezőknek hangosan, zsebből kivett kézzel, kapal és sapka levételel". Egy szóval sincs benne hogy órán vegyem le a sapkám. Szóval ilyenkor mit tudok tenni ? Értem én könnyebb lett volna le venni a sapkám de nem ezen van most a hangsúly szóval a sapkámmal nem zavarom az órát se semmit mert még a házirendbe se volt benne. A videózással azzal is mit tudok tenni?

2019. dec. 10. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg nem jó megoldást választott. Más elintézte volna egy hatalmas pofonnal. Van, aki csak abból ért.
2019. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sapkát illik levenni.
2019. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Illik levenni értem de nem kötelező látom nem értetétek a kérdésem lényegét. A pofont azt hagyjuk már. De hát úgy látszik megint itt vannak az olyan emberek akik nem arra válaszolnak amit kérdeztem. Nem tiltja semmi hogy a sapka rajta legyen a fejemen nem ?
2019. dec. 10. 16:33
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Megengedném a tanároknak, hogy ilyenért kivágjon a suliból. A pofátok hatalmas lett. Ide fajul a liberalis nevelés.
2019. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem házirend. Alap intelligencia. Ahogy az is, hogy így nem viselkedünk, ahogy te tetted. Az sincs leírva hogy nem szrhatsz a terem közepére, mégse teszed, nem?
2019. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Látom itt mindenki minta állampolgár. Van itt olyan aki normálisan indokkal alá támaszva meg tudja magyarázni ? Mert ilyen ember mint ti feleslegesen írtok ide mert egy semmit mondók vagytok :(.
2019. dec. 10. 16:39
 7/16 A kérdező kommentje:
Az #5 látom nem értetted illik le venni értem. De tiltja valami azt hogy rajtam legyen. "Alap intelligencia" örülök hogy te ilyen okos vagy :) nem azt kérdeztem hogy illik levenni vagy nem. Hanem azt hogy tiltja valami hogy rajtam legyen vagy nem ? De látom nem tudod értelmezni a kérdést mert olyan "intelligens" vagy hogy szavakban nem tudom kifejezni magam..:)
2019. dec. 10. 16:51
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Igen, tiltja. A tanárnak ugyanis az a feladata, hogy amennyire tud, megneveljen, hamár a szüleid ezt nem tették meg. Ha úgy gondolja, hogy nem megfelelően viselkedsz, ezzel rossz példát mutatsz másoknak is, akkor joga van rádszólni, ha feleselsz és bunkóskodsz, akkor pláne joga van nevelni. Ebbe beletartozik az is, hogy ha visszaszólsz, elküldhet az igazgatóhoz is, intőt is kaphatsz, és hasonlók. Nem csak az a lényeg, hogy a házirend tiltja-e vagy nem, hanem például a házirendben lehet, hogy van olyan kitétel is, hogy miket tehet meg a tanár, ha feleselsz. Nem csak az számít, mit sorol fel tételesen.
2019. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Tessék a vágyott válaszod: írásban nem tiltja semmi. Ahogy azt sem, hogy egy fsz legyél. Szabadon lehetsz az!
2019. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
1. Nem szóltam neki semmit csak azt hogy nem szeretném levenni a sapkám. Ennyi. És még senki nem mutatott hol van az hogy tiltják hogy a sapkám vegyem le. De azért köszi hogy ennyiből megállapítottad meg hogy hogy neveltek a szüleim :).
2019. dec. 10. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!