Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme iskolába járatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Egy jó barátom például nem járatja a gyerekeit, magántanulói státuszban vannak, valahogy elérte. De az igazgató pl mondta is, hogy semmit nem veszítenek a gyerekek. Lakókocsival járják a világot, emelett mindennap tanulnak a gyerekek ugye a vizsgákra, 4-es tanulók egyébként, naponta 3-4 órát tanulnak. S amikor látom őket, tisztára boldogok, értelmesek is abszolút. Az apjuk elmondása szerint biztosan nem ez lenne a helyzet, ha iskolába járnának, ahol sokszor megaláztatásban lehet része az embernek, esetleg kiröhögik valamely tulajdonságuk miatt. Nyáron viszont táborokba járnak a gyerekek, s rengeteg barátot szereztek. Megmondom őszintén jó ezeket hallani, hogy így is lehet valamit. Ti mit gondoltok?
2019. dec. 5. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van hátránya, de alapvetően szerintem a jelenlegi oktatási helyzetben milliószor jobban járnak a gyerekek, ha a szülők tényleg képesek a megfelelő tudás átadására (főleg matek, töri, magyar, fizika, kémia, ezekre gondolok inkább).
2019. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abszolút, az egyik gyerek most nyolcadikos, a másik másodikos gimnazista.
2019. dec. 5. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy jó. De mi lesz, ha egyetemre mennek majd? Ott nincs magántanulói státusz, be kell járni gyakorlatokra, laborokra (csak előadásra nem kötelező). Szóval elszoknak a közösségtől, és elég nehéz lesz újra beülni az iskolapadba.
2019. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes kérdés lenne, utolsó. De magamból kiindulva, akit állandóan csúfoltak a külleme miatt, nem sokat veszítettem volna. Egyetem viszont nagyon szuper volt. Meg mint mondtam, nyáron táborokban vannak a gyerekei, közösségben. Abszolút már most önállóbb, életképesebbek, mint akik iskolába járnak. Ez nem bántás akar lenni, hanem valóban a mai oktatási rendszer nem készít fel az életre kicsit sem. Egyetemen meg nagy részt ezekre van szükség, meg nem is biztos, hogy egyetemre akar mindenki menni.
2019. dec. 5. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásként, és nem kötekedésként, de:


1.A nyári tábor évente egyszer van, nem pedig minden nap kell menni, mint egy iskolába.


2."már most önállóbb, életképesebbek, mint akik iskolába járnak" Ez olyan, mintha ismernéd az egész ország összes iskolájában tanuló diákok életrevalóságát, és az alapján vonnád le ezt a konklúziót. Ha pedig általánosítani akarnál, akkor szintén öngól, mert nem lehet az alapján az 1-2 iskola alapján, amit ismersz vagy az ismerőseid ismernek.


3."A mai oktatási rendszer nem készít fel az életre kicsit sem." Ez teljesen igaz, egyetértek.


4. "Egyetemen meg nagy részt ezekre van szükség" Mármint az életre való felkészültségre? Az egyetemen nem arra van szükség, hanem seggre (hogy leüljön és tanuljon az ember). Az egyetem sem az életre készít fel. A sok elméleti tudást megkapja ugyan,de a megfelelő gyakorlatot, és magát az adott szakmát úgyis élesben fogja elsajátítani a delikvens.


5. "Meg nem is biztos, hogy egyetemre akar mindenki menni." OKJ-n talán nem igaz az, amit írtam? Vagy bármely más tanfolyamra (nyelvvizsga például)? Mindenhova be kell járni, nem véletlenül. Forgalmi vizsgára se mehet úgy egy ember, hogy még életében nem vezetett autót.

2019. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tud beilleszkedni, vagy kiközösítik, akkor van értelme, hogy ne kelljen bejárni iskolába. Különösen, ha megtanul önállóan tanulni.

Az egyetem szabadabb közeg, a volt magántanulók is beilleszkednek. Persze nem szabad őket teljesen elszigetelni, valamilyen közösség kell.

2019. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet, az általános én is nagyon szívesen jártam volna így. A gimit csak azért nem, mert ott az osztálytàrsaimmal annyi hülyeséget megcsináltunk, hogy azokat az emlèkeket semmire nem cserélnèm.
2019. dec. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a gimi nekem is egy nagyon jó időszakom volt.
2019. dec. 6. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!