Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A munka is ilyen kiakasztó?

A munka is ilyen kiakasztó?

Figyelt kérdés

Még sosem dolgoztam a szakmában, majd nyáron fogok. De a mérnöki élet tényleg olyan nagy szivatás, mint az egyetem?

(BME)



2019. dec. 13. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%

Voltunk üzemlátogatáson a Borsodchemben, a MOL-ban éa a TEVA-ban is, így kifaggattunk pár embert, hogy milyen itt dolgozni, bár a TEVA-ban már én is voltam diákmunkán. Talán a Borsodchem a legszigorúbb, mert ha az a pánt a fejed nincs becsatolva (ami más helyeken nincs is), akkor már megbüntetnek. Meg am se valami jó hely...

A TEVA se olyan durva, főleg, hogy elég kevés fizetést is adnak, így nem szólnak rád, ha többször mész ki szünetre, vagy hamarabb mész el a munkából kicsit, csak legyen megcsinálva a munka.

A MOL tetszett a legjobban, all in all. Mondták, hogy hivatalosan 8-kor kezdődik a munkaidő, de itt kb mindenki fél 9-re jár, átöltözik, minden, majd 9-kor van egy megbeszélés, majd mehetsz az irodába/terembe, ahol van, majd ebédszünet, és olyan fél 4-kor már otthon is vagy :D Gondolom ott se adnak valami sok fizetést ezért, de legalább nem szakadsz meg benne.

De el lehet menni sales engineernek is. Kapsz céges autót, tankolós kártyát, hétvégén is használhatod, kapsz céges telot és laptopot is. A lényeg, hogy vagy eladni kell a cég termékeit, bemutatni (de nem is ilyen fos WS teleshopos izéket, hanem normális menő új cuccokat), vagy ki kell javítani a már meglévő dolgaikon, ami elromlott. Itt a magad ura vagy, Te is alakítod a béred, és senki nem felügyeli, hogy akkor 2x vagy 3x mentél ki mosdóba...

Szerintem dolgozni sokkal de sokkal jobb. Még diákmunkán is. A munkában valahogy én jobban ki tudok bontakozni, mert nem olyan kötött, mint a tanulás (lehet ellenérvelni). És nem utolsó dolog, hogy pénzt is kapsz érte, mert itt az I. kategóriás 29 ezer Ft-os ösztöndíj nem sok mindenre elég...

2019. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Itt ne gyere azzal a bullshit-tel kérlek, hogy a matematika azért kell, hogy a problémamegoldást fejlessze, meg ilyen olyan gondolkodás bla. bla. bla, mert erre is van közeli ismerősöm, aki rácáfol. "


Pedig nálam igenis fejlesztette. Lehet az ismerősödnek más típusú problémákat kell megoldania, de általánosságban, akinek még a matek se megy egy 2-esre az ne várja, hogy a szakmában nem lesz nélkülözhető.

Web-programozónak pl tényleg nem kell matek, mégis megél. De nem is kell egyetemet végeznie se.

2019. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#9-es válaszoló tiőikus példája a partvonaltól bekiabáló megmondóembernek. Bevallja, hogy nem végzett mérnökit, de 1-2 ismerősére hivatkozva általánosít. A #7-es válaszából is csak annyi jött le neki, hogy "csak", az nem érdekelte, hogy a szakma egyes részeit lehetetlen matematikai komoly alapozás nélkül elsajátítani. Nem értem egyesek, hogy veszik a bátorságot, hogy olyanokban osszák az észt, amihez közük sincs.


A kérdésre: én jobban élvezem a munkát, mint az egyetemet. És számított az az ott eltöltött pár év a problémamegoldásban. Elég sok minden előjött az egyetemen tanultakból. Nyugisabb volt, mint az egyetem, pláne a zh-időszaknál!

2019. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!