Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem matekból?

Valaki segítene nekem matekból?

Figyelt kérdés
Nem értek néhány feladatot, 11. osztály. Nagyon fontos és sürgős lenne. A feladatokat privát üzenetben küldöm

2019. dec. 14. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én privátban nem segítek. De ha belinkeled ide akkor szívesen megoldom.


Ez egy anonim oldal ahol a kiírt kérdésekből tanulhatnak mások.

2019. dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy hajó a Csendes-óceán egy szigetéről elindulva 40 perc alatt 24 km-t haladt észak felé, majd at eredeti haladási irányhoz képest 45 fokot nyugat felé fordulva 42 km/h sebességgel folytatta útját. (A sebességváltáshoz szükséges idő elhanyagolható.) Az indulás után 2,5 órával a hajó zátonyra futott. a) Mennyi utat kell megtennie a mentőhajónak, ha a legközelebbi úton közelíti meg a hajót, ha ugyanarról a szigetről indul, mint az első hajó? b) Az északi irányhoz képest mekkora szögben, milyen irányba kell útnak indulnia a szigetről a mentőhajónak, hogy leghamarabb odaérjen?
2019. dec. 15. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Észekre (felfelé) megy a hajó 24 km-t, majd 4t fokkal nyugatra (balra) fordul az északi irányhoz képest és 2,5 óra alatt 42×2,5=105km-t tesz meg. Kapsz egy háromszöget amelynek egyik oldala 24 km másik oldala 105 km és a köztük lévő szög 135 fok.

Felírod a koszinusz tételt:

X^2=24^2+105^-2×24×105×cos(135)

Ennek kiszámítását rád bízom.


Szinusztétellel a keresett szöget alfával jelölve:

105/X = sin(alfa)/sin(135) itt az X amit az előbb koszinusztétellel kiszámoltál. Az alfa az északi irány és a mentőhajó útja által bezárt szög.

2019. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2019. dec. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!