Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasolnál? Miből érettség...

Mit javasolnál? Miből érettségizzek újból?

Figyelt kérdés
Érettségim már van, viszont szeretnék kertészmérnökire menni a Pannon egyetemre. Nekem viszont csak a földrajz érettségi, ami számít, az 76 % lett középszinten. Néztem a követelményrendszert, most vagy bioszból, fizikából, stb kell emeltezzek, vagy a másik opció, hogy emeltezek földrajzból, bioszból, vagy fizikából pedig “közepezek” egyet. Nehéz döntés, de földrajzból van valami tudásom, a többit azért kellene jócskán tanulni. Szóval nehéz a helyzet. Tudom nem dönthet más helyettem. De akinek van valami jó ötlete, szívesen elolvasnám.
2019. dec. 20. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik fekszik jobban. Én tavaly emelteztem föciből, szerintem nagyon könnyű volt, 94% lett. Ahogy láttam, sokan megszenvedtek a biosszal, egyébbel, de ehhez fontos, milyen a szorgalmad, esetleg a felkészítő tanár, meg, hogy mennyire érdekel. Szóval én az utóbbit javasolnám, emelt föci + egy közép biosz/fizika. (szóval nem akarom lehúzni mert tényleg imádom, meg azzal is megyek tovább, de szerintem a föci érettségi a legkönnyebb a természettudományok közül)
2019. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted májusig lehet esélyem? Te melyikből mennél középszinten? Vagy inkább úgy kérdezem melyik az, ami kicsit is hasonlít a földrajzhoz? Gondolom a biosz. De mindenképp földrajzból emeltezek akkor.
2019. dec. 20. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem jön be, a földrajzon kívül nem is volt más tárgy amit szerettem. Fizikát alig tanítottak, meg nem is érdekelt (ami a föciben is benne van, az meg nagyon alap dolog, érckiválás, szél/víz/felmelegedés stb.). Ha valamelyiket muszáj lenne, akkor én a bioszt választanám a helyedben. Én emelt föcire úfgy készültem, hogy megcsonáltam az összes eddigi emelt feladatsort + átnyálaztam és kijegyzeteltem szóbelire egy egész tételes könyvet ( [link] Nekem ennyi elég volt, plusz fakton is rendesen volt hajtás, de nagy része önszorgalom. Az is igaz elvileg, hogy a közép és emelt között a földrajzban van a legkisebb különbség. Amire jobban rá kellett tanulni, azok a számolások amik szionte mindig vannak: páratartalom, időzónák, napsugarak beesési szögei stb.
2019. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit a bioszhoz hozzáfűznék, hogy a lexikális anyag jóval több mint fizikából, szóval ha jobban megy a matek, meg átlátod a számolásokat, akkor nyilván az az egyszerűbb.
2019. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!