Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csináljam tovább? Egyetem.

Csináljam tovább? Egyetem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok tanácsért, hogy folytassam-e jelen helyzetben az egyetemet?

Kezdjük ott, hogy elejétől kezdve édesanyám unszolására kezdtem el. Már középiskola 11. osztályban ezen veszekedtünk. Végül beadtam a derekam és vért izzadva de bekerültem egy egyetemre ( ez a második évem ). Az elején szerettem. De sose ment igazán. Próbálkoztam, rengeteget tanultam de egyre romlanak az eredményeim. Úgy érzem egyre jobban megutálom ezt az iskolát. Elvesztettem a motivációmat. Emellett dolgozom is, persze diákmunkán csak. Tudom, hogy édesanyám a legjobbat akarja nekem, hogy többet tanuljak, minél jobb állásom legyen. De milyen áron?



2019. dec. 21. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

A praktikus az lenne, ha ezt a 3 éves képzést már befejeznéd.

De ha ebbe belerokkansz lelkileg, akkor ne. Akkor maradj édesanyád nyakán, leves, meleg szoba, egy ezres havonta akkor is jut neked, ha nyugdíjas lesz. Ha meg meghal, akkor fél év múlva elárverezik a lakást, mert nem tudod fizetni a közműszámlákat. Az utcán élve meg vagy belerokkansz lelkileg, vagy csak megedződsz végre.

2019. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szak, megéri-e.


De ha már ez a 2. éved, akkor kár lenne elbukni az eddigi munkádat, hiszen eddig ment. Egy diploma meg nem hátrány, ha van.


Az a kérdés, hogy egyetem helyett mit szeretnél csinálni és tanulni?


Mert ha van konkrét álmod, akkor leszel boldog, ha azt megvalósítod, de ha lövésed sincs, akkor ezt az egyetemet már fejezd be, aztán meglátod.


Próbálj meg pihenni és tiszta fejjel máris könnyebb lesz minden, csak a hozzáállásodon múlik, hiszen azt írtd az elején még szeretted is....

2019. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem is érdekel az, amit tanulsz, akkor is érdemes befejezni, mert sok helyre csak egy diploma a beugró, legyen az akármilyen is. Ki tudja, ki lesz életed párja, vagy megirmerkesz majd olyan emberekkel, barátokkal, akik ilyen menő hivatalokba be tudnának jutattni, jól fog akkor jönni az a diploma.
2019. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tuti kiszenvedném magamból már magamból azt a diplomát, ha már eddig eljutottam volna. Ne add fel!
2019. dec. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!